Tule maailmahariduse seminarile!

Kohtume 24. mail Pelgulinna Riigigümnaasiumis ja kuulame, kuidas tuua kokku globaalne ja kohalik tasand.

VAATA

SOOVITATUD MATERJALID

14. korda toimunud ÜRO matke tõi laua taha 97 noort

10.05.24

97 õpilast baltikumist ja kaugemaltki tulid kokku, et võtta diplomaadi või ajakirjaniku roll, samal ajal kui 8 noort korraldajat selle kõik võimalikuks tegid – aitäh teile kõigile! Aprilli lõpus toimunud EstMUN matkel olid kohal ka esindajaid kõigist Baltikumi UNESCO rahvuslikest komisjonidest, Briti Nõukogust ning Välisministeeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi osakonna peadirektor Kairi Saar-Isop. Õpilaste tagasiside oli […]

LOE EDASI

Mis on maailmaharidus?

Maailmaharidus jagab teadmisi sellest, kuidas globaalprobleemid mõjutavad üksikisiku, kogukonna ja ühiskonna igapäevaelu ning kuidas igaüks meist saab mõjutada maailma. Maailmaharidus on meie mõistes nii maailmakodaniku-, rahu-, inimõiguste-, keskkonna- kui ka kestliku arengu haridus. Maailmaharidus on rakendatav lasteaiast gümnaasiumini ja ka mitteformaalhariduses ning seda saab koolis hästi lõimida erinevate õppeainetega.

Maailmaharidust illustreerib hästi näiteks see noorte loodud video, mille autorid on Karis Kivi ja Pilleliis Leemet Saaremaa Gümnaasiumist, kes kommenteerisid oma tööd nii: “Meie sõnum kõige lihtsamas võtmes on see, et me ise tekitame kliimakriisi ja keskkonnaprobleeme oma iseka käitumisega. See jääb igaühele meist endale südametunnistusele, millise jälje me maailmale jätame.”

300+ HARIDUSTÖÖTAJAT AASTAS

Pakume koolitusi aastast 2010

250+ HARIDUSASUTUST

Teeme koostööd koolide, lasteaedade, noortekeskuste ja muuseumitega

400+ ÕPPEMATERJALI

Arendame pidevalt välja uusi maailmahariduslikke õppematerjale