Külalistunnid ja töötoad

Mondo maailmaharidus- ja koolituskeskuse kodulehel on leitavad juhendmaterjalid ja kogumikud töötubade ja tundide kirjelduste ja abimaterjalidega, mida saab kasutada hariduslikel eesmärkidel. Meil on hea meel, kui viite meie materjalidega tunde ise läbi ja annate meile sellest teada (oleme õnnelikud, kui kirjutate lühikese tagasiside või saadate foto töötoa tegevustest aadressile maailmaharidus@mondo.org.ee). Samal e-posti aadressil saate ka küsida abi töötubade või teemapäevade planeerimisel.

Mõne Mondo projekti raames on meil võimalik koolidesse ja haridusasutustesse saata ka töötubade läbiviijaid või viia töötoad läbi meie maailmaharidus- ja koolituskeskuses. Külalistundi või töötuba saavad tellida haridusasutused (formaalsed ja mitteformaalsed) või kogukonnakeskused.

Meie töötubade läbiviijad on valmis sõitma ka Eesti väiksematesse paikadesse, kuid siis on mõistlik ühes kohas läbi viia vähemalt 3-5 töötuba (1 töötuba on 45 minutit) ja võimalusel kaasata rohkem gruppe kui üks klassikomplekt.

Kuna töötubade läbiviijad panevad iga kord oma töötoa kokku vastavalt grupi vanusele, suurusele, teadmistele ja oskustele, arvestades töötoa pikkuse ja vormiga, siis on meil vaja võimalikult palju informatsiooni, et kokku panna külalistund, mis on hariv ja huvitav kõigi osapoolte jaoks.

NB! Külalistunni ajal palume ka õpetajal või juhendajal kohal viibida!

Täida külalistundide ja töötubade tellimise vorm ja me võtame sinuga ühendust. Hetkel saadaval töötubade kirjeldused asuvad lehe allpool.

TÖÖTUBA IDA-UKRAINA NÄITUSE “KREPI” ALUSEL

Töötoas arutatakse, mida tähendab humanitaarabi ja inimeseks olemine Ida-Ukraina konfliktis. Visuaalse materjalina kasutatakse fotosid Krepi külast ja ukrainlanna Ljubov Jakimtšuki luulet. Töötuba planeeritakse vastavalt grupi eelteadmistele, soovidele, vanusele ja suurusele ning kasutatakse erinevaid MTÜ Mondo juhendmaterjale.
NB! Vajalik on eelnevalt tellida kooli “Krepi” näitus (vajadusel toob näitust kohale külalisõpetaja)

Töötuba toimub Välisministeeriumi poolt rahastatavas arengukoostööprojekti Laste ja naiste õigused maailmas inimeste lugude kaudu raames.

RÄNDETEEMALINE TÖÖTUBA

Töötuba planeeritakse vastavalt grupi eelteadmistele, soovidele, vanusele ja suurusele ning vastava valdkonna ekspertide olemasolule. Soovitatav on läbi mõelda konkreetsem rändega seotud teema (nt rändetrendid Eestis ja maailmas, kohtumine rändetaustaga inimesega vms).

Töötuba toimub Euroopa Komisjoni ja SA Kodanikühiskonna Sihtkapitali poolt rahastatavas teavitusprojekti Jagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21. sajandilraames.

ARAABIA KULTUURI JA ISLAMI TÖÖTUBA

Islami ja/või Araabia kultuuri tutvustuse tund või töötuba on sissejuhatav tund, kus tutvustatakse nii Araabia riike kui ka Islami religiooni, tehakse põhifaktid selgeks ja vajadusel murtakse müüdid.

Enne töötuba saab kokku leppida kui on soov rõhku asetada mõnele konkreetsele teemale, näiteks ränne, pagulased, haridus, naiste õigused või mõni muu taoline teema. Töötoa sisu planeeritakse kokkuleppel läbiviija Kristi Ockbaga.