Raamatukogu

Mondo maailmaharidus- ja koolituskeskuses tegutseb raamatukogu, kust kõigil huvilistel on võimalik laenutada raamatuid maailmaharidusega seonduvatel teemadel. Valikus on nii teatmeteoseid kui ka näiteks Aafrika autorite ilukirjandust.

Raamatukogu on avatud Mondo kontori avamisaegadel ehk E-R kell 10-17. Riigipühadel ja puhkuseperioodil oleme suletud. Raamatuid saab laenutada kuuks ajaks ja tasuta. Laenutades tuleb täita laenutuskaart, millele märkida oma nimi ja telefoninumber.

Meilt võid leida raamatuid teemadel Aafrika, arengukoostöö, humanitaarabi, inimõigused, islam, pagulased, vastutustundlik ettevõtlus, jätkusuutlik areng, õiglane kaubandus, tarbimine ja globaliseerumine.

Lisainfo 677 5445 ja maailmaharidus@mondo.org.ee

Soovitatud raamatud

Vanessa Andreotti: “Hospicing Modernity”

Vanessa Andreotti on Kanada päritolu haridusteadlane ja akadeemik, kelle töö keskendub maailmaharidusele, sotsiaalsele õiglusele ja globaalsetele suhetele hariduse valdkonnas. Raamatus käsitleb ta kriitiliselt kaasaegse ühiskonna ja modernsuse mõisteid.

Robin Wall Kimmerer: “Braiding Sweetgrass: Indigenous Wisdom, Scientific Knowledge and the Teachings of Plants”

Raamat ühendab põlisrahvaste tarkuse, teadusliku teadmuse ja õppimise taimedest, uurides looduse ja inimese vahelist suhet ning rõhutades põlisrahvaste teadmiste olulisust keskkonnakaitse ja jätkusuutlikkuse kontekstis.

Hans Rosling: “Faktitäius”

Hans Roslingu mõtlemapanev raamat seab kahtluse alla levinud väärarusaamad maailma olukorrast, tuues esile andmetel põhinevad teadmised üleilmsest arengust ja tehtud edusammudest.

Jason Hickel: “How Degrowth Will Save the World”

Raamat annab hea ülevaate tasaarengust ning pakub seeläbi alternatiivse majadusmudeli kapitalismile. Lisatud on ka ajalooline perspektiiv, mis aitab tervikut paremini mõista.

Bayo Akomolafe: “These Wilds Beyond Our Fences”

Bayo Akomolafe on Nigeeria päritolu filosoof ja kirjanik, kes rõhutab, et meie senine lähenemine loodusele on olnud domineeriv, kontrolliv ja hierarhiline ning viinud keskkonna hävitamiseni ja ökoloogiliste kriisideni. Ta propageerib avatumat suhtumist, kus inimene ei näe ennast looduse peremehena, vaid osana suuremast ja sõltuvussuhetes maailmast.

Mike Berners-Lee: “There is No Planet B”

Raamat tutvustab kliimamuutuseid arusaadaval, praktilisel, aga veelgi olulisemalt – meelelahutuslikul viisil. Selline lähenemine aitab meil süübida teemadesse lihtsamalt ning avab uusi uksi tundmatusse ja juba tuntud maailma.

Raamatukogu värskendati MTÜ Mondo projektist „Maailmaharidus lasteaiast gümnaasiumini; Eesti panus kestliku arengu eesmärkidesse”, mida toetab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.