27.11.20

Õppematerjalide soovitused 13-aastastele

12. novembril 2020 tähistas MTÜ Mondo 13. sünnipäeva. Saadame Maailmakooli tiimiga oma õnnitlused ja soovitame põnevaid õppematerjale, mille abil üks 13-aastane uudishimulik maailmakodanik saab globaalseid teemasid avastada!

Dokumentaalfilm “Greta Põlvkond

Soovitab Diana, maailmahariduse eestvedaja. Film annab inspiratsiooni, et 13 on täiesti paras vanus maailma muutmiseks!

Pildiülesanne “Kuidas söövad inimesed üle maailma?

Soovitab Aliine, digitehnoloogiate ekspert. Fotonäitusel on toodud pere peamised toiduained koos nädalase rahakulutusega. Ülesanded õpilastele on padlet keskkonnas.

Lühifilm “Lihtsalt lapsed

Soovitab Viktoria, maailmahariduse ekspert. “Mul on filmi teemadel – vaesus ja kiusamine – päris põnevaid arutelusid olnud erinevate põhikoolide õpilastega.”

Rändemäng

Soovitab Triinu, kujundaja. Mäng, mille abil selgitada õpilastele sõjapõgenike rände etappe, liikumisviise, peatuskohti, rändega seotud riske ning olukordi ja tekitada empaatilist sidet sõjapõgenikega.

Dokumentaalfilm “Aasta ilma vanemateta

Soovitab Mari-Kätrin, maailmahariduse ekspert. Film, mis ei jäta noort vaatajat külmaks!

Õiglase kaubanduse viktoriin

Soovitab Liisa-Indra, õiglase kaubanduse kommunikatsiooniekspert. Midagi mängulist!

MTÜ Mondole saab õnne soovida tehes kingituse nii endale kui Mondole. Erinevaid heateokingitusi ja käsitööd sotsiaalsetelt ettevõtetelt leiad Mondo poest.