TERE TULEMAST, MAAILMAMUUTJAD!

Leia meie veebist kaasahaaravaid materjale igas vanuses õpilastele, mis aitavad maailma mõtestada ja globaalsetele väljakutsetele lahendusi leida.

VAATA ROHKEM

Noortekonkurss "Kildudest saab tervik"

Maailmakooli noortekonkurss ootab noorte loomingulisi lähenemisi 5. maiks. Ava teemat näiteks maali, video, tantsu, muusika, luule või mõne muu väljendusviisi kaudu.

VAATA ROHKEM

Tule maailmahariduse kursusele!

Sel aastal on maailmahariduse kursusel fookuses rahuharidus, mitmekultuurilise õpikeskkonna toetamine ning tundlike teemade nagu sõda ja konfliktid käsitlemine klassiruumis.

VAATA ROHKEM

SOOVITATUD MATERJALID

Maailmakool edendab koostöös noorsootöötajatega rahuharidust Eestis

01.02.24

Maailmakooli ja Eesti Noorsootöötajate Kogu (ENK) koostöö tulemusel valmib mitmeid abistavaid materjale, mis toetavad noorsootöötajaid igapäevatöös noortega ja aitavad nii kaasa rahumeelsema ühiskonna loomisele. “Rahuhariduse eesmärk on anda endale ja teistele oskused, hoiakud ja teadmised selle kohta, kuidas ja miks sõlmida, luua ja säilitada püsivat rahu. Rahuharidus aitab liikuda rahumeelsema ühiskonnana poole, kus inimesed saavad […]

LOE EDASI

Mis on maailmaharidus?

Maailmaharidus jagab teadmisi sellest, kuidas globaalprobleemid mõjutavad üksikisiku, kogukonna ja ühiskonna igapäevaelu ning kuidas igaüks meist saab mõjutada maailma. Maailmaharidus on meie mõistes nii maailmakodaniku-, rahu-, inimõiguste-, keskkonna- kui ka kestliku arengu haridus. Maailmaharidus on rakendatav lasteaiast gümnaasiumini ja ka mitteformaalhariduses ning seda saab koolis hästi lõimida erinevate õppeainetega.

Maailmaharidust illustreerib hästi näiteks see noorte loodud video, mille autorid on Karis Kivi ja Pilleliis Leemet Saaremaa Gümnaasiumist, kes kommenteerisid oma tööd nii: “Meie sõnum kõige lihtsamas võtmes on see, et me ise tekitame kliimakriisi ja keskkonnaprobleeme oma iseka käitumisega. See jääb igaühele meist endale südametunnistusele, millise jälje me maailmale jätame.”

300+ HARIDUSTÖÖTAJAT AASTAS

Pakume koolitusi aastast 2010

250+ HARIDUSASUTUST

Teeme koostööd koolide, lasteaedade, noortekeskuste ja muuseumitega

400+ ÕPPEMATERJALI

Arendame pidevalt välja uusi maailmahariduslikke õppematerjale