18.06.24

TEGEVUSARUANNE | MONDO TOETAS 2023. AASTAL TUHANDEID INIMESI OMA SIHTRIIKIDES

Mondo 2023. aasta tegevusaruandest saab ülevaate Mondo mõjust ja tegevustest sihtriikides ning Eestis. Erinevate humanitaarabi ja arengukoostöö tegevuste kaudu sai Mondo sihtriikides tuge tuhandeid inimesi, Eestis osales maailmahariduse tegevustes üle 15 500 noore ning toetasime pagulaste kohanemist.

“Mondokad ei häbene uskuda, et maailma on võimalik võrdsemaks kohaks muuta. Teame, et iga pisike tegu või annetus on samm õigel teel. Me ei vabanda, kui meid peetakse idealistideks, kuna meie idealism rajaneb enam kui 16-aastasel töökogemusel ja on näidanud, et meil on õigus olnud,” seisab tegevusaruande sissejuhatuses.

Uued tegevused arengukoostöös ja humanitaarabis

Aruanne kirjeldabki Mondo tegevusi humanitaarabi ja arengukoostöö valdkonnas läbi viie programmi: haridus ja tervis, toimetulek, digivõimekus, keskkond ja maailmaharidus. 2023. aastal toetas tuhandeid inimesi Mondo sihtriikides ning alustasime mitme uue tegevusega – arvamusfestivalid Gruusias, vaimse tervise süsteemsed lahendused Ukraina koolides, kooliköögi ehitus annetuste toel Ugandas (pildil) ja mitmed teised. Samal ajal jätkusid ka paljud varem alustatud tegevused ja partnerlussuhted, näiteks nii Eesti kui Ukraina ja Uganda ministeeriumitega.

Oluline roll on siin ka annetajatel, tänu kellele said tuge näiteks Ukraina sõjas ja maavärinas kannatanud ning sai jätkuda sadade laste koolitee haavatavates kogukondades üle maailma. Kokku annetati Mondole mullu 717 306 eurot.

Maailmahariduse järjest kasvav olulisus Eestis

Eestis keskendus Mondo Maailmakooli kaudu maailmahariduse edendamisele, viies läbi koolitusi, luues uusi õppematerjale ja korraldades teemalisi konkursse. Maailmahariduse roll on üha olulisem tänases heitlikus maailmas, kus rahvusvahelised kriisid, kliimakriis ja ühiskondade polariseerumine mõjutavad oluliselt ka Eesti igapäevaelu. Kokku osales tegevustes üle 15,500 noore. Alates Ukrainas alanud täiemahulisest sõjast ja põgenike saabumisest Eestisse on Mondo toetanud järjest enam ka põgenike kohanemist.

Vastutustundlik organisatsioonikultuur

Ka tööandjana jälgib Mondo mitmekesisuse, keskkonnateadlikkuse ja vastutustundlikkuse põhimõtteid. 2023. aastal liitus Mondo mitmekesisuse kokkuleppega ning on tunnistatud ka Õiglase kaubanduse töökohaks. Aasta jooksul pälvisid Mondo tegevused ja inimesed ka mitmeid tunnustusi tegevustele Ukrainas kui Eestis.

Loe täpsemalt tegevusaruandest, kus on lisaks tegevustele ka majandusaasta aruanne.

VAATA KÕIKI UUDISEID