19.06.20

UNHCRi aruanne: 1% inimkonnast on pidanud ümber asuma

ÜRO pagulasamet UNHCR kutsub üleilmsel pagulaspäeval, 20. juunil, üles kogu maailma riike võtma rohkem ette kodude leidmiseks miljonitele pagulastele ja teistele, kes on konfliktide, tagakiusamise või avalikku korda tõsiselt häirinud sündmuste tõttu ümber asuma pidanud. Äsja avaldatud raportist selgub, et sundümberasumine mõjutab nüüd rohkem kui ühte protsenti inimkonnast – 1 inimest 97-st – ning üha vähem põgenenuid saab koju naasta.

ÜRO pagulaste ülemvoliniku globaalsete trendide aastaaruandest nähtub, et 2019. aasta lõpus oli ümber asuma pidanud enneolematult suur arv inimesi – 79,5 miljonit. Aruandes tuuakse välja, et väljavaated pagulaste olukorra kiireks paranemiseks on vähenenud. 1990ndatel suutis igal aastal koju naasta keskmiselt 1,5 miljonit põgenikku. Viimase kümne aasta jooksul on see arv langenud umbes 385 000-ni, mis tähendab, et sundümberasumise kasv ületab täna lahendusi.

Loe lähemalt ÜRO Pagulasameti Eesti lehelt.

Kuidas õpilastega seda teemat käsitleda? Maailmakooli üks fookusteema uuel õppeaastal saabki olema just ränne ja sellega seonduvad teemad.

16.-19. augustil pühendame teemale maailmaharidusliku suvekooli haridustöötajatele. Suvekool on esimeseks kohtumiseks 3-osalisele migratsiooni teemalisele kursusele. Viimastele vabadele kohtadele saad end kirja panna siin.

Õpilasi kutsume korraldama rändeteemalisi maailmapäevi ning valikkursuse “Globaalne maailm” materjalide seas on põhjalik peatükk “Rahvastikuränne ja pagulus“.

VAATA KÕIKI UUDISEID