Vaba ajakirjanduse päev
ÜRO üldassamblee kuulutas maailma vaba ajakirjanduse päeva välja aastal 1993. Juba inimõiguste deklaratsiooni artiklis aastast 1948 öeldakse, et igalühel on õigus vabalt oma arvamust väljendada ja et see õigus sisaldab ka ideede otsimist ja levitamist meediakanalites.
II Maailmasõja ohvrite mälestuspäev (08.05 - 09.05)
ÜRO üldassamblee kuulutas 8.–9. mai Teise maailmasõja ohvrite mälestuspäevaks 2004. aastal. Päeva tähistamisega osutatakse au üle 60 miljonile inimesele, kes hukkusid Teises maailmasõjas.
Õdede päev
Rahvusvahelist õdede päeva tähistatakse Rahvusvahelise Õdede Nõukogu (IND) poolt alates 1965. aastast, et inimesed märkaksid arstiõdede panust meie ühiskonnas.
Perede päev
Päeva tähistamise eesmärgiks on rõhutada perede olulisust, edendada teadlikkust peresuhete tähtsusest ning tunnustada perede rolli ühiskonnas.
Telekommunikatsiooni- ja infoühiskonna päev
Telekommunikatsiooni- ja infoühiskonna päeva eesmärk on suurendada teadlikkust info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) olulisusest ning selle rollist ülemaailmses arengus.
Kultuurilise mitmekesisuse päev
Päev kuulutati välja aastal 2001 ning see aitab süvendada arusaamist kultuurilise ja religioosse mitmekesisuse tähtsusest, õpetab tolerantsust ning edendab kultuuridevahelist dialoogi.
ÜRO rahuvalvajate päev
Rahukaitsmine on arenenud ajaloo jooksul, see ei ole enam ainult relvarahude valvamine. Tänapäeva ÜRO rahuvalve ülesanded on mitmekülgsed.