Telekommunikatsiooni- ja infoühiskonna päev

World Telecommunication and Information Society Day

Telekommunikatsiooni- ja infoühiskonna päeva eesmärk on suurendada teadlikkust info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) olulisusest ning selle rollist ülemaailmses arengus. Päeva tähistati esimest korda aastal 2006, enne seda oli sama päeva tähistatud televisioonipäevana alates 1969. aastast. Tele- ja infotehnoloogia arenedes on tähtis, et ühiskonnad püsiksid arenguga kaasas ja võtaksid omaks uusi infovahetuse meetodeid. ÜRO eesmärk on toetada avatud ja inimõigustega kooskõlas infotehnoloogia arengut.

Prindi Infoühiskonna päeva plakat ja pane see klassiruumi seinale kõigile uudistamiseks!

Ideid tegevusteks:
  • Arutlege, missugust infot te igapäevaselt tarbite ja mis kanalit pidi info teieni jõuab? Kui palju kasutate iga päev nutiseadet, arvutit, televiisorit, raadiot ja telefoni? Milmääral erined selles osas arengumaal elavast inimesest?
  • Arutage klassis selle üle, mis on IKT laialdase leviku head ja vead. Kuidas saame vigu vähendada?
  • Veeda üks päev ilma internetita. Pane kirja kõik tegevused, mis sul seetõttu tegemata jäid.
  • Kirjuta paberil kiri või kaart oma sõbrale ja postita see.
  • Guugelda ennast ja oma pereliikmeid – mida teada saad?
  • Uurige klassiga, kuidas on muutunud meediatarbimine Eestis viimase kümne aasta jooksul.
VAATA KALENDRIT