18.10.23

ÜRO minimatke võtab novembris fookusesse kliimamuutused

Noorsootöö nädala raames toimuval ÜRO minimatkel saavad noored arutada teemal majanduskasv ja kliimamuutused. Minimatke toimub 14. novembril Tallinnas, Vabaduse Koolis kell 14 – 17. Üritusele saab registreeruda siin.

ÜRO tööprotsessi matke (inglise keeles: Model United Nations) on hariduslik rollimäng, kus noored teevad läbi ÜRO organite otsustusprotsessi. “Läbi selle mängu ja argumentide toomise õpivad noored tundma nii suure rahvusvahelise organisatsiooni otsustusi kui ka süvenevad konkreetsesse teemasse,” sõnas korraldaja, Maailmakooli projektijuht Meelike Terasmaa. Matke toimub inglise keeles ning annab palju võimalusi sisukateks aruteludeks.

Novembris toimuva minimatke teema on “Discussing the balance between boosting economic development and the need to slow down the economic growth to combat climate change”. Oodatud on kõik huvilised vanuses 14 – 19.

Matke toimub üle-eestilisel noorsootöö nädalal, mis toimub 13.- 19. novembrini 2023. Sel aastal on noorsootöö nädala fookuses keskkonna heaks tegutsemine. Keskendutakse keskkonnasõbralikule eluviisile, kliimamuutuste leevendamise võimalustele, jätkusuutlike lahenduste tutvustamisele ning sellele kuidas panustada keskkonnahoidu. Rohkem infot Noorsootöö nädala portaalist.