25.11.21

Mondo noortekonkursi teema on kliimamuutused ja ränne

2022. aasta konkursile ootame 15-19-aastaste noorte loovaid või praktilisi töid  jaanuari lõpuni. Töö formaat on täiesti vaba ning osaleda võib näiteks fotoseeria, muusikavideo, maali, lühifilmi, podcasti, koomiksi, tänavakunstiteose, lavastuse, lühijutu, kudumi või luuletusega.

Näiteks oli üks eelmise aasta võidutöö räpilugu “Tulekahju tagahoovis”. “Käsitlen seda pigem hirmutavat teemat naljakama nurga alt,” kirjeldas loo autor Alexandra Voit.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpetaja Helina Reino sõnas, et õpilased tahavad kliimamuutuste ja rände teemasid mõista ning olla kaasatud aruteludesse. Noortekonkursil oma tööga osalemine annab noortele võimaluse teemasid enda jaoks läbi mõtestada.

Oma töö tuleb esitada hiljemalt 31.01.2022. Konkursi detailid on kirjas siin. Eelmise aasta võidutöid ja rohkem infot kliimamuutuste ning rände teemade kohta leiad Mondo veebist. 

Noortekonkursi võitjatele on auhinnaks osalemine rahvusvahelisel dokumentaalfilmifestivalil One World 2022. a märtsis Prahas või 2022. a suvel Austrias toimuvas noorte kliimalaagris. 

VAATA KÕIKI UUDISEID