31.08.17

Korralda maailmapäev ja võida õppereis Ghanasse või Keeniasse

Nagu juba traditsiooniks on saanud, kutsume ka algava õppeaasta lävel koole üles korraldama maailmapäeva või -nädalat ning seeläbi käsitlema kooliastmes või ülekoolililiselt kultuuridevahelise kommunikatsiooni ning maailma kestliku arengu teemasid.

MTÜ Mondo pakub tegevuste läbiviimiseks keskuse materjale ja töötube, eksperte ning rekvisiite, nõuannet ning lisarahastust. Kooli maailmapäev võib olla ühe- või mitmepäevane üritus, kus õpilased tutvuvad arengumaade, maailma usundite, õiglase kaubanduse, globaalsete keskkonnaküsimuste või rahvusvahelise poliitikaga. Teemasid võib arutada tundides, kutsuda kooli külalisi või korraldada näiteks ÜRO simulatsioon üleilmastumise teemadel. Ideid maailmapäeva korraldamiseks leiate parimate praktikate ja näidisteemade alt. Toetuste kogufond kõigi tegevuste peale on 1000€.

Õpetajad, kes saadavad oma maailmapäeva plaanid meile enne 7. oktoobrit 2017 osalevad konkursil, mille võitjat premeeritakse märtsikuus 2017 toimuval vaheajal õppereisiga Keeniasse või Ghanasse. Projekte ja toetuse taotlusi võivad esitada ka noortekeskused, kuid reisil saab osaleda õpetaja või kooli huvijuht. Parima ürituse või ürituste seeria valib välja MTÜ Mondo maailmahariduse keskuse tiim ning valiku oluliseks kriteeriumiks on koolisisene ja -väline koostöö (kollektiiv ja kaasatud organisatsioonid, eksperdi või asutused), kaasatud õpilaste arv, teemakohasus ja lähenemisnurk ning tegevusejärgne jagamine.

Lisainfo: maailmaharidus@mondo.org.ee

Maailmapäevade läbiviimist rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.