Koolitus “Rahuharidus kriiside keskel”
Iga noortekeskuse noorsootöötaja tahab, et noored tunneksid end seal turvaliselt ja hästi. Aga mida sõnapaar “turvaline ruum” päriselt tähendab? Miks see oluline on? Kuidas seda luua? Ja kuidas seda mitte ise pahaaimamatult lõhkuda? ENK ja Mondo kutsuvad sind osalema koolitusprogrammi, kus õpid looma rahu ka keerulistel aegadel.
Kellele?
Koolitusprogrammi on oodatud eelkõige noortekeskuste noorsootöötajad, aga ka teised noorsootöötajad ja noortega töötavad spetsialistid.
Millal?
17.10 I koolituspäev: “Tunne ära ja kirjelda”
29.10 II koolituspäev: “Enneta ja muuda”
14.11 III koolituspäev: “Väärtusta ja hoolitse enda eest”
Iga koolituspäev kestab 10.00–16.30.
Kus?
Tartu Loodusmajas
Osalemise tingimused:
- Koolitusel osalemiseks on vajalik kandideerimine hiljemalt 10. oktoobriks 2024. Kõigile kandideerijatele antakse hiljemalt 14. oktoobril teada, kas nad on koolitusele registreeritud.
- Koolitusel osalemise eeldus on, et osaleja võtab osa kõigist koolituspäevadest. Koolituse lõpul väljastatakse osalejatele tunnistus.
- Osalemine on tasuta.
NB! Koolituskohtumistele ilmumata jätmise korral on korraldajal õigus esitada tehtud kulutuste katmiseks arve.
Koolituse peamised teemad
- Rahuharidus ja selle vajadus noorsootöös.
- Rahu ja vägivald noorsootöös.
- 1. Iseseisev ülesanne: Vaatlus ja vaatlustulemuste tutvustamine teistele.
- Praktilised tegevused rahu ja turvalise ruumi edendamiseks noorsootöös.
- 2. Iseseisev ülesanne: Sekkumine noorsootöös.
- Isiklikud rahu väärtused ja enesehool.
Koolitusprogramm koosneb kolmest kontaktsest koolituspäevast (kogumaht 20 h) ning kahest iseseisvast ülesandest (maht u 5 h). Koolituse kogumaht on 25 h.
Koolitajad
Mikhail Mogutov (MTÜ VitaTiim)
“Mikhail omandas psühholoogia bakalaureusekraadi Tartu Ülikoolis ja hiljuti ka haridusteaduste teadusmagistrikraadi Utrechti Ülikoolis. Oma magistritöös keskendus ta vastuoluliste teemade käsitlemisele ja demokraatliku haridusele. Lisaks ta on omandanud noorsootöötaja kutset ja tegutses noorsootöös juba 10 aastat. Praegu Mikhail nõustab õpetajaid ja õpetab õpioskusi õpilastele Narva Eesti Gümnaasiumis, nõustab noorteprojekte HARNOs ja juhib noorteprojekte mitteformaalse õppe keskuses VitaTiim. Mikhail tegeleb teadusliku lähenemise populariseerimisega, noorte kaasamise ja osaluse arendamisega, noortele turvaliste keskondade loomisega ja teadlikkuse tõstmine tundlikest teemadest teavitamise kohta.”
Liis Tamman (OÜ Significant Change)
Liis on akrediteeritud EMCC coach ja koolitaja, magistrikraadiga personalijuhtimises ja -arendamises. Ligi 15 aastat olnud aktiivne noorsootöö valdkonnas nii noorsootöötajana rohujuuretasandil kui eksperdina valdkonna arendamisel, juhtinud Kiusamisvaba Kool programmi pilootaastat Eestis ja toetanud erinevaid meeskondi usalduse loomise ja taastamise teemal, aktiivse kuulamise ja küsimuste küsimise oskuste arendamisel ning muutuste juhtimisel.
Koolitus toimub Erasmus+ KA2 projekti “Peace education in times of crises” raames. Projekti partnerid on MTÜ Mondo, Eesti Noorsootöötajate Kogu ning RKI (Rauhankasvatusinstituuti RY) Soomest ja IBS (Fundacja Instytut Bezpieczeństw A Społecznego) Poolast.