24.11.08

Workshop “Koomiks maailmahariduses”

FEST projekt, „Vaata & muuda” ning World Comics kutsuvad workshopile „Koomiks maailmahariduses”, mis toimub teisipäeval, 2. detsember kell 14:00 Jaan Tõnissoni Instituudis (Pärnu mnt 67)
„Koomiks maailmahariduses” workshop
Teisipäeval, 2. detsember kell 14:00 Jaan Tõnissoni Instituudis
Kas usute, et koomiksi abil saab maailma muuta?

Nii see on! Koomiks ei ole vaid lõbus kastike ajalehe naljanurgas, vaid haarav visuaalne jutustus, mille abil saab ka tõsisemad teemad avalikkuseni viia.

Teisipäeval, 2.detsembril kell 14:00 on Tallinnas, Jaan Tõnissoni Instituudis külas World Comicsaktivistid Leif Packalén Soomest ja Sharad Sharma Indiast, et näidata, mida kõike suudab lihtne koomiks.

3 tunni jooksul tutvustatakse osalejatele näitlikult erinevaid võimalusi koomiksi kui meetodi kasutamiseks ühiskondlikult oluliste teemade tõstatamisel – ühiskonna murekohtadest rääkimiseks arengumaades (grassroot comics) või sotsiaalkampaania algatamiseks siinsamas Eestis (campaign comics). Osalejad saavad kohapeal ka omal käel maailmakoomiksi joonistamist proovida.

Õpitoale järgneb ühine filmivaatamine ja arutelu. Filmiks Shahad Sharma enda film „Swear by the River“, mis räägib koomiksitest India Rajasthani tüdrukute õiguste kampaanias.

Workshopile on oodatud kõik huvilised alates kodanikeühendustest noorsootöötajate ja kunstiõpetajateni, keda huvitab koomiks kui geniaalne, aga lihtne vahend globaalteemade tutvustamiseks nii koolipingis kui ühiskonnas laiemalt.

Workshop toimub inglise keeles ning on tasuta. Osalemiseks palume saata e-mail FEST projekti koordinaatorile maarja@fest-project.org hiljemalt reedeks, 28.novembriks!
Vaata kutset üritusele siit.
Lisainfo:
            6 419 681
Uuri lähemalt:
VAATA KÕIKI UUDISEID