19.03.20

Vaata, mida põnevat on UNESCO ühendkoolid teinud aastatel 2018-2019!

Tartu loodusmaja ja MTÜ Mondo koostöös valmis UNESCO ühendkoolide võrgustiku ja Läänemere Projekti möödalaskmiste ja õnnestumiste kogumik, mis võtab kokku võrgustiku liikmete tegevusi aastatel 2018 – 2019. Kogumik on üleval PDF kujul ja seda saab nii veebilehitsejas vaadata kui ka alla laadida.

Muuhulgas saab teada, milliseid kestliku arengu eesmärke on koolide arvates kõige rohkem õppetöös käsitletud, milliseid ÜRO tähtpäevi kõige enam tähistatud, mis on kõige paremini õnnestunud ja millele peaks tulevikus rohkem tähelepanu pöörama. Kogumikus võtavad sõna UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni haridusprogrammide koordinaator Madli Kumpas, Tartu loodusmaja juhataja Janika Ruusmaa ja MTÜ Mondo juhatuse liige Diana Tamm. Valga Gümnaasiumi vilistlane Kaari Uibomägi, UNESCO ühendkoolide Läänemere Projekti koordinaator Gedy Matisen ja UNESCO ühendkoolide riiklik koordinaator Viktoria Rudenko kirjeldavad suuremaid rahvusvahelisi tegevusi ja liikmeskoolide koordinaatorid kommenteerivad, millist mõju on võrgustikus olemine nende õpilastele avaldunud.

Kogumik on saadaval siin: UNESCO ühendkoolide võrgustiku kogumik 2018-2019. Head lugemist!

Uuri võrgustiku ja selle liikmete kohta SIIT. Võrgustikuga liitumiseks võta ühendust UNESCO ühendkoolide koordinaatori Viktoria Rudenkoga või Läänemere Projekti koordinaatori Gedy Matiseniga.

Kogumik on valminud SA Keskkonnainvesteeringute Keskus rahastatava projekti „Kestliku arengu eesmärke toetavad UNESCO ühendkoolide võrgustiku ja Läänemere Projekti riiklikud ning rahvusvahelised tegevused 2019/2020” raames. Keelekorrektuur valmis Välisministeeriumi projekti „Laste ja naiste õigused maailmas inimeste lugude kaudu” raames arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Kogumik ei pruugi väljendada Keskkonnainvesteeringute Keskuse ja Välisministeeriumi vaateid.