25.11.15

Noorte suvekool 2014

Traditsiooniline, iga-aastane Mondo noorte suvekool “Vaata ja Muuda” toimus aastal 2014 järjekordselt Võsul, Männisalu puhkekeskuses 26-28. juuni. Kokku oli registreerunud natukene alla 20 noore, kellest üle poole jõudsid ka õnnelikult kohale.

Vaata videosi siit!

Esimesel päeval said osalejad üksteisega lähemalt tuttavaks, millele järgnes tuline arutelu erinevate teemade üle, nagu näiteks:

• Kas viiskümmend aastat tagasi oli parem elada või ei?
  • Kas inimõigused on universaalsed?
  • Kas mitmenaisepidamine peaks olema lubatud?
  • Kas inimelu on püha? Kas surmanuhtlus on õigustatud? jne, jne

Peale seda toimus meil ka koomiksitöötuba, kus me saime arutleda stereotüüpide, rassismi ja muudel teemadel. Loe lähemalt koomksiprojektist ComiX4=Koomiksid võrdsuse heaks! siit.

Õhtu lõppes filmi Kibe Šokolaad vaatamisega ning sellele järgnes ka arutelu ning saun.

Järgmisel päeval tulli meile külla tuntud Eesti filmitegija Jaan Kolberg. Osalejad jagunesid teema järgi rühmadesse ning said mõelda välja oma klipiidee. Jaan nõustas osalejaid ning lõpuks jõudsid kõik rühmad oma sõnumini ning asusid ka filmima. Klippe näed siit.

Õhtul vaatasime põnevat dokfilmi Jeemenist (saadaval ka internetis!), millele järgnes küsimuste-vastuste voor Jeemeni eksperdi Kristi Ocbkaga. Täitsa õhtul sai ka grillitud ja uuesti saunas käidud.

Viimasel päeval analüüsisid noored oma maailmahariduse taset ning seda, kuivõrd ideaalsed maailmakodanikud on. Loodi ka kolm erinevat ideaalset maailmakodanikku ning arutleti tema oskuste, teadmiste ja hoiakute üle. Pärast mida järgnes arutelu erinevate sotsiaalkampaaniate üle, mida osalejad olid juba ellu viinud või mida nad hakkavad tulevikus tegema.

Tegemist oli väga viljaka ja toreda suvekooliga. Järgmisel aastal uuesti!