22.11.09

“Vaata ja muuda” dokfilmid koolidele PÖFFi inimõiguste filmiprogrammi raames

Veel on vabu kohti Tartus ja Tallinnas PÖFFi inimõiguste filmide linastustele!
Pakume esimest korda ka Tartu koolidele võimalust tulla tasuta seanssidele.

Neljapäeval 3.12. näitame Ateena Keskuses koolidele filmi Yodok stories, mis jälgib Põhja-Korea koonduslaagritest põgenenud mehe ja tema kuue saatusekaaslaste elu Lõuna-Koreas, kus nad teevad oma läbielamistest muusikali. Tartus kommenteerib filmi Välispoliitika Instituudi teadur Andres Mäe.

Tallinnas Solarise keskuses linastub sama film koolidele teisipäeval 1.12. kell 14. Filmi kommenteerib Okupatsioonimuuseumi direktor Heiki Ahonen.

Tallinnas näidatakse ka kolmapäeval kell 14.30 filmi Burma VJ, mis annab haarava ülevaate 2007. aasta septembris demokraatia toetuseks toimunud meeleavaldustest ja nende julmast laialiajamisest. Birma noored otsustasid eksiilis tegutsevas telejaamas revolutsiooni mobiiltelefonide abil üksikasjalikult dokumenteerida. Kommenteerimas Riigikogu liige Silver Meikar.
Registreerige oma klass linastusele ruttu, sest kohad täituvad kiiresti, aadressil johanna@jti.ee!

Yodok stories (2009) jälgib Põhja-Korea koonduslaagritest välja põgenenud mehe ja tema kuue saatusekaaslaste elu Seolis, kus nad panevad kokku muusikali oma laagrikogemustest. Film jälgib rasked protsessi, kus on vaja meenutada läbi kogetud õudusi. Põhja-Korea koonduslaagrites on hetkel u. 200 000 inimest, keda süüdistatakse „klassivaenlasteks“ olemises. Vangide igapäevaelu on piinarikas ja vaid üksikud saavad laagritest elusalt välja.

Yodok stories linastub koolidele teisipäeval 1. detsembril Tallinnas Solarise keskuses (Cinamon 6) kell 14. Filmi kommenteerib Okkupatsiooni muuseumi direktor Heiki Ahonen. Tartu koolidele linastub film neljapäeval 3. detsembril kell 14.30 Ateena keskuses.

Burma VJ (2008) annab haarava, üksikasjaliku ja eheda ülevaate sellest, mis toimus siis, kui birmalased said üle 19 aastat kestnud hirmust valitsuse repressioonide ees ning vallutasid buda munkade toetusel Yangoni tänavad. Kolmekümmend vaprat Birma noort eksiilis tegutsevast telejaamast Birma Demokraatlik Hääl otsustasid väikeste videokaamerate ja mobiiltelefonide abil dokumenteerida üksikasjalikult 2007. aasta septembris demokraatia toetuseks toimunud meeleavaldusi ja nende julma laialiajamist. Film on võitnud hulgaliselt auhindu rahvusvahelistelt festivalidelt.

Burma VJ linastub koolidele Tallinnas Solarises (Cinnamon 6) kolmapäeval 2. detsembril kell 14.30. Filmi kommenteerib kohapeal Riigikogu liige Silver Meikar.

Kodanikupäeval 26. november näitame ka koolidele Just Filmi raames filmi Afghan Star kell 14.30 ning noortele filmi Slingshot Hip Hop kell 17 Solarises. Afghan Stari linastus läks meil paari tunniga täis aga noorte linastusele on veel kohti. Samuti võib veel näha Afghan Stari esmaspäeval 30.11. Artises Kanada Saatkonna poolt Eestisse toodud fotonäituse avamisel. Avamine toimub kell 16 film kell 17.30.

Registreerimine aadressil aliine@jti.ee.