06.12.09

Üritus “Jõulupraad Lõuna-Ameerikast? ehk Hoiame kokku: mida või kellega?”

Paraguays on Ameerika mandrite kõrgeim maa kontsentreerumine – u 70% maast on koondunud 1% maaomanike kätte. Geneetiliselt muundatud soja kasvatamine toob suurt tulu vähesetele suurmaaomanikele ja on tähtsal kohal Paraguay ekspordis, kuid selle tootmisega kaasneb palju probleeme nii inimestele kui keskkonnale. Soja peamiseks importijaks on Euroopa, sh Eesti loomatööstus.
Kas see on meie asi? Kas me vastutame selle eest, et meie lihatarbimine mõjutab Paraguay keskkonda ja kogukondi? Mida saaksime teha?
  • 9. detsember, kolmapäev  17.30 Tallinnas Õpetajate Majas (Raekoja plats 14)
  • 10. detsember, neljapäev 12.00 Tartus Maaülikooli peahoones (Kreuzwaldi 1A, ruum 038)
  • 11. detsember, reede 15.00 Tartus Domus Dorpatensise majas (Raekoja plats 1/Ülikooli7)
TALLINNAS:
10-minutiline lühidokumentaalfilm „Surmapõllud” juhatab sisse teema, mida aitavad sügavamalt lahti rääkida Paraguay keskkonnakaitsja Norma Gimménez organisatsioonist Sobrevivencia, Marje Luup(Välisministeeriumi Välismajanduse ja arengukoostöö osakonna Arengukoostöö büroo direktor) ningMari-Helene Kaber (Arengukoostöö Ümarlaua nõukogu esinaine/Humana Estonia infojuht). Järgneb diskussioon.
TARTUS:

10. detsember Maaülikoolis, 12.00-15.00
Esinevad Paraguay keskkonnakaitsja Norma Gimménez„Geneetiliselt muundatud soja kasvatamise mõjudest Paraguays“ ja prof. Olav Kärt (EMÜ Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituut) „Sojašrotist kui proteiinsöödast põllumajandusloomadele.Miks seda traditsiooniliselt kasutatakse, millistes ulatustes ja mis on selle asendusväärtus?“
Ettekannetele järgneb diskussioon. Lisaks tuleb juttu GMOdest ja “sojajalajäljest” üldiselt ja kommentaarid erinevatelt huvigruppidelt.

11. detsember Domus Dorpatensises, 15.00
10-minutiline lühidokumentaalfilm „Surmapõllud“ juhatab sisse teema, mida aitab lahti rääkida Paraguay keskkonnakaitsja Norma Gimménez. Kalev Kallemets (Reformierakond, majandusdoktorant) ja Paul Tammert (majandusteadlane, Eesti Ühistegelise Liidu juhatuse liige) kommenteerivad olemasolevaid majandushoobasid – liberaalse turumajanduse plusse ja miinuseid.
Järgneb diskussioon.

Kuna Norma räägib kõige paremini hispaania keelt, aitab kõik jutud selgemaks rääkida tõlk. Filmil on eestikeelsed subtiitrid.

Registreerumine ei ole küll otseselt kohustuslik, aga et kõigile kohvipausi ajal kohvi ja snäkki jaguks, oleks soovitav registreeruda nastja@jti.ee või telefonil  51 32 891      

Üritused on kõigile huvilistele TASUTA
VAATA KÕIKI UUDISEID