01.09.23

UNESCO ühendkoolide aastakonverents inspireeris uutele tegudele

Augusti lõpus toimus Eesti UNESCO ühendkoolide aastakonverents, kus võrgustikuga liitus neli uut liiget. Konverentsi töötoad ja kõlanud sõnavõtud inspireerisid uutele tegudele ning aitasid võrgustiku eesmärkideni jõuda.

“Mõtlesime iga konverentsi tegevusega ühiselt võrgustiku strateegiliste eesmärkide üle ning plaanisime tegevusi, mis toetaksid nende eesmärkide täitmist. Töötoad ning mõtete jagamine oli inspireeriv – võrgustiku koolid teevad väga ägedaid asju,” sõnas UNESCO ühendkoolide Mondo poolne koordinaator Meelike Terasmaa. Näiteks Rakvere Põhikooli taaskasutusprojekt “Vanast uus” või Sillaotsa Kooli Õpetajate klassiõhtu.

Ligi poolesaja osalejaga konverents Viljandis algas paneeldiskussiooniga, mille teemaks oli “Rohe- ja digioskused kui tulevikuõpetaja kompetentsid”. Teemal arutlesid Liia Varend Haridus- ja Teadusministeeriumist, Janika Ruusmaa Tartu Loodusmajast, Dina Begic Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumist ja Emma Simone Neeme Noarootsi Gümnaasiumist. Vestlust juhtis Maria Sakarias Mondost.

Seejärel said osalejad neljas töötoas juurde praktilisi tegevusi õppeaeda, teadmisi ringtehnoloogiast või elava pärandi vurrist, osaleda rollimängus “1944 suur põgenemine” ning tutvuda ÜRO matkega.

Konverentsi pidulikum osa oli nelja uue liikme tervitamine: Kuldre Kool, Kohila Gümnaasium , Parksepa Keskkool, Rannamõisa Lasteaed. UNESCO ühendkoolide võrgustikus on nüüdsest Eestis 64 liiget.

Võrgustikuga liitumiseks tuleb haridusasutuse esindajal (nt õpetaja, huvijuht või koolijuht) ühendust võtta Eesti riikliku koordinaatoriga ning liitumissoovist teada anda: unescoschools@mondo.org.ee Sealt edasi saab haridusasutus juba täpsemad juhised. Liikmeks saamiseks esitab haridusasutus oma tegevusplaani õppeaastaks ning kinnituskirja, millega kooli juhtkond väljendab soovi saada võrgustiku liikmeks.

Pärast aastaplaani kinnitamist lisatakse kool kandidaatkoolide nimekirja ja meililisti ning kool saab võrgustiku tegevustes juba kandidaadina igakülgselt osaleda. Täisliikmeks võetakse asutus vastu pärast üht tegutsemis aastat ja aastaaruande esitamist. Kandidaatide vastuvõtmine täisliikmeteks toimub võrgustiku aastakonverentsil.