27.05.21

UNESCO ühendkoolid kutsuvad Pärnusse

Foto: Enn Narrusson

UNESCO ühendkoolide aastakonverents toimub sel aastal 26.-27. augustil Pärnus!

Ootame osalema kõiki võrgustiku liikmeid, koostööpartnereid ning liitumisest huvitatud haridusasutusi (sh lasteaiad ja kutsekoolid). Lisaks õpetajatele, kontaktisikutele ja koolijuhtidele saavad konverentsi esimesest päevast osa võtta ka õpilased vanuses 15-19. Palume igal osalejal üritusele ühekaupa registreeruda hiljemalt 9. augustiks 2021.

Neljapäeval 26. augustil on plaanis kogukonnapäev, mille raames tähistame ühiselt Läänemere päeva ning möödunud õppeaasta õnnestumisi ja õppekohti, võttes osa kaasavatest töötubadest nii Pernova loodusmajas kui ka looduses. Tervitame uusi liikmeid, jagame kogemusi ja mõtteid, seame sihid uueks õppeaastaks, teeme ühispildi ning mõistagi sööme koos magusat. Soovijad saavad õhtul pidulikult Läänemerre korraks sukelduda.

Reedel 27. augustil on plaanis koostööpäev, mis on eelkõige suunatud õpetajatele ja koolijuhtidele liikmes- ja kandidaatkoolidest. Sukeldume õppematerjalidesse ja plaanidesse, et alustada uut õppeaastat värskete mõttete ning koostöökontaktidega. Saame arutada töisemaid teemasid, kuid ei unusta nautida ka suvepealinna mõnusid.

TRANSPORT
UNESCO ühendkoolide võrgustiku liikmetele ja kandidaatkoolidele hüvitatakse ühis- või jagatud transpordi kulusid või samast piirkonnast suurema osalejate arvu puhul korraldatakse tellitud buss. Teeme transpordi osas otsused augusti alguses, võttes arvesse registreeritud osalejate geograafilist paigutust ja arvu. Võtame sel teemal eraldi ühendust.

TOITLUSTUS
Oleme otsustanud oma korraldatud üritustel pakkuda peamiselt taimset toitu, kuna selle keskkonnajalajälg on väiksem. Antud ürituse raames on plaanis pakkuda ka Läänemere kala ning võimalusel õiglase kaubanduse toorainetest valminud kohvi, teed ja magustoitu.

MAJUTUS
Õpetajatele/koolijuhtidele korraldatakse majutus Pärnu linnas (kahekohalised toad). Vajadusel kaalume kaugelt tulnud õpilaste majutuse korraldust, kui neljapäeva õhtul pole võimalusi tagasi koju sõita.

LISAINFO
Viktoria Lepp, UNESCO ühendkoolide riiklik koordinaator, unescoschools@mondo.org.ee, 55569444
Maria Ivanova, UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti (BSP) riiklik koordinaator, maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee

Infot UNESCO ühendkoolide võrgustiku kohta leiab SIIN

Konverentsi korraldust toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (projekti “UNESCO ühendkoolide võrgustiku ja Läänemere Projekti (BSP) kestliku arengu haridust toetavad tegevused Eesti koolidele 2020-2022” raames) ja MTÜ Mondo Haridus- ja Teadusministeeriumi eelarvelisest toetusest UNESCO ühendkoolide 2021. aasta tegevuste raames.