13.05.10

Tausta linastus koolidele 20. mail kell 16:00 kinos ARTIS

20. mail kell 16:00 toimub kinos ARTIS filmi KATASTROOFI RETSEPTID (Recipies for Disaster, Soome 2008, eestikeelsed subtiitrid) linastus.
Kohal ka režissöör John Webster!

“Katastroofi retseptid” on film kliimamuutusest. See on vaimukas film katastroofilisel teemal. Režissöör John Websteri sõnul süüdistame me selles, et planeedil halvasti läheb, suuri ettevõtteid ja tehaseid, kuid me eksime rängalt. Tegelikud süüdlased oleme meie. Sina ja mina! Film jälgib aastat John Websteri ja tema perekonna elus, kui nad püüavad üle minna naftavabale tarbimisele. Igapäevased otsused: asjad, mis tegemata jätame või oleme sunnitud tegema, on katastroofi retseptide koostisained. Naftavaba aasta seab filmis kahtluse alla pere väärtushinnangud, paneb proovile nende tahtejõu ning koguni õnne.

Filmilinastusel osaleb ka John Webster ise, et vastata oma kogemuse põhjal küsimustele selle kohta, mida meie saaksime oma igapäevases tarbimises muuta, et mitte olla osa probleemist ja kas muutus on üldse võimalik.

Film linastub Maailmapäeva ja Jaan Tõnissoni Instituudi Vaata ja muuda projekt koostöös. Registreeri oma klass linastusele aadressil: johanna@jti.ee

VAATA KÕIKI UUDISEID