08.11.08

Tasuta linastused klassidele ja aktiivsetele noortele

Kolmapäeval 26. novembril korraldab Vaata ja Muuda koostöös Just Filmiga tasuta seansid filmidele The Big Sellout ja Favela Rising. Filmile The Big Sellout on eelkõige oodatud õpetajad koos klassidega, Favela Rising on avatud kõigile DFK-dest huvitunud noortele. Filme näidatakse kinos Kosmos.

Loe lähemalt

Kell 15:00 linastuv Florian Opitz’i The Big Sellout on ohtralt poleemikat tekitanud dokfilm erastamisest. Mis juhtub siis, kui su poeg on suremas ja ainus haigla on erakliinik, mille kulusid sa ei jaksa maksta? Kuidas saab elada, kui üle kolmandiku oma palgast pead sa maksma erafirmale, millest sõltub sinu elamiseks vajalik vesi? Mida tähendab guerilla-elektrik või sõda vee pärast? Filmis räägib üks maailma tuntuimaid majandusanalüütikuid Joseph Stiglitz – Nobeli preemia laureaat, kes on pühendanud oma elu erastamise ja globaliseerumise vastu võitlemisele – sellest, kuidas erastamine mõjutab tavainimesi. Film pakub kindlasti kõneainet ja tekitab vastakaid arvamusi ning seetõttu on kõigil võimalik end pärast filmi väljendada. Pärast filmi toimub paneeldiskussioon ekspertidega erinevatest eluvaldkondadest ning sõna saavad kõik soovijad.
Filmile on eelkõige oodatud aktiivsed õpetajad koos põhikooli või gümnaasiumi õpilastega. Võib tulla terve klassiga!
Kell 17:00 näidatav Favela Rising on aga hoopis teisel teemal. 36 rahvusvahelist filmiauhinda võitnud film räägib faveladest – Rio de Janeiro slummidest, kus tänavail tulistavad teismelised narkodiilerid ja kartellide vaheline sõda on igapäevane reaalsus. Keegi ei jää puutumatuks ja miski ei ole püha. Kuidas tulla välja olukorrast, kus ööd ööde järel mööduvad kuulates laske ja inimeste karjumist? Mida teha, kui su oma vend lastakse politsei poolt maha? Kelle poole pöörduda, kui kogu maailm on sinu linnajaole selja pööranud? Kuidas reageerida, kui lapsed räägivad: “Kui ma suureks saan, siis saab minust narkoparun”?
Film näitab, kuidas endine narkodiiler Anderson Sa hakkab olukorda läbi muusika parandama.
Koos teiste aktiivsetega alustatakse AfroReggae liikumist, mis hõlmab endas nii roots reggaet, souli, hip-hopi, tantsu- ja trummkursuseid kui ka tasuta kontserte. Liikumine kogub populaarsust ja olukord favelas paraneb märgatavalt, kuna muusika ühedab kõiki olenemata vanusest, uskumustest, nahavärvist või elukohast.
Pärast filmi toimub paneeldiskussioon ekspertidega ja sõna saavad kõik.
Filmile on oodatud aktiivsed põhikooli- ja gümnaasiuminoored, kes on huvitatud dokumentaalfilmidest ja maailmaparandamisest. Filmi näitamise eesmärk on leida noori, kes hakkaksid oma kooli DFKkoordinaatoriks.

NB! Eelregistreerumine on vajalik (selleks, et saaksime sulle või teie klassile vabu kohti garanteerida, peame teadma, palju teid on)! Kui küsimusi või soovid end registreerida, võta ühendust aadressil:
aliine@jti.ee

15:00 Kino Kosmos saal 2 The Big Sellout