14.04.21

Tänasest saab esitada huviavaldusi ÜRO matkele

Meil on hea meel kuulutada välja 2021. aasta ÜRO matke teemasid ning alustada osalejate huviavalduste kogumist!

ÜRO matke toimub 10.-13. juunil veebis ning osalema on oodatud eelkõige põhi- ja keskkooli noored vanuses 15-19, kes hoolivad rahvusvahelistest suhetest, keskkonnast, inimõigustest, kestlikust arengust, diplomaatiast, ajakirjandusest, maailmaparandamisest ning inglise keele harjutamises mitmekesises ja turvalises keskkonnas. Õpilastega saab jagada lühikest ingliskeelset üritust kirjeldavat plakatit.

Vaatlejatena on üritusele oodatud ka õpetajad, kes on huvitatud ÜRO matke formaati kõrvalt jälgida. Õpetajad saavad komisjonide tööd vaadelda, omavahel arutada ning anda tagasisidet komisjonide ja töögruppide eesistujatele.

ÜRO matke osalejad arutavad järgmisi teemasid:

• ÜRO pagulasamet: “Improving refugees’ living standards through the implementation of new and adaptative technologies”
  • ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni konverents: “Nature-Based Solutions for Climate Change Mitigation and Adaptation”
  • Rahvusvaheline Kohus: “Case of Nisour Square Massacre”
  • ÜRO Julgeolekunõukogu: “Children in Armed Conflicts: Civil War in South Sudan”
  • Rahvusvaheliste meedia väljaannete esindajad: “Creating a narrative: How media ownership and personal bias influences public discourse”

Huviavalduses saavad noored märkida kolm prioriteetset teemat, millega nad ÜRO matkel soovivad tegeleda. Taotlusi saab esitada kuni 17.  maini (kaasa arvatud). Palume ka õpetajatel üritusele registreerida, kasutades samat vormi.

18. mail saadavad korraldajad kõigile kinnitatud osalejatele nende teema, riigi ja kodutööd, mis aitab osalejal enda rolli ette valmistada.

Perioodil 3.-7. mai toimuvad temaatilised infotunnid, kus grupijuhid räägivad igast teemast ja komiteest täpsemalt. See võib noortel aidata langetada otsuse, milline teema neid rohkem köidab. Infotunde saab järgi vaadata Maailmakooli Youtubes, kus leiab ka ÜRO matket tutvustavaid videosid, mis aitavad formaadist paremini aru saada ning vastavad üldlevinud küsimustele.

Lisaküsimuste korral võtke ühendust UNESCO ühendkoolide koordinaatori Viktoria Lepaga: unescoschools@mondo.org.ee.

Rohkem infot ÜRO matke kohta.