13.12.17

Täiendkoolituskursus 2018

MTÜ Mondo korraldab 2017/2018 õppeaastal süvaõppekursuse, mis keskendub ÜRO kestliku arengu eesmärkidele ning digiõppe Kursuse plakat kasutamisele maailmakodanikuhariduse ning säästva arengu hariduse lõimimisel ainetundi. Digiõppega paralleelselt tutvustame teisi aktiivõppe meetodeid. Süvaõppekursuse läbiviimisse on kaasatud oma ala eksperdid. Täpsema ja pikema ülevaate moodulitest saab siit.

Kursuse maht on 60 akadeemilist tundi, mis on jagatud viieks mooduliks. Esimesed neli moodulit toimuvad ühepäevaste koolitustena Mondo Maailmaharidus- ja koolituskeskuses Telliskivi Loomelinnakus. Viies moodul on kahepäevane Kevadkool, mis toimub väljaspool Tallinna Sagadi Keskkonnahariduskeskuses.

KOOLITUSKAVA

I moodul, 20.01.2018. Elukestev õpe, IKT ja maailmaharidus
II moodul, 02.02.2018 KAE*: majandus, tarbimine ja õiglane kaubandus
III moodul, 17.02.2018 KAE: inimeste põhivajadused, vaesus ja võrdsus
IV moodul, 02.03.2018 KAE: keskkond, kliimamuutused ja säästev areng
V moodul, 22–23.03.2018 KAE: ühiskond, arengukoostöö ja kooliprojektid
* kestliku arengu eesmärgid

Täiendkoolitus rakendub Eliademy keskkonnas vt siit. 2018. aasta kursus avatakse Eliademy keskkonnas umbes nädal enne I moodulit.

Kursuse lõpetamise tingimuseks on osalemine õppetöös vähemalt 75% ulatuses ja oma koolis maailmahariduse projekti elluviimine.

Koolitus on mõeldud UNESCO ühendkoolide ja Läänemere Projekti koolidele. Osalemiseks ei pea olema võrgustiku koordinaator koolis, kuid iga võrgustiku kool peaks välja panema ühe kuni kaks esindajat (kuni kohti jätkub). Koolitus on tasuta ja sisaldab endas kõiki kohvipause, lõunaid, programmi, sõitu Tallinnast Sagadisse ja tagasi ning majutust Sagadi mõisas Kevadkooli ajal. Koolituse raames ei ole võimalik hüvitada transporti lähtekohast Tallinnasse.

Registreerumine toimub on-line bit.ly/kursus2018. Registreerimine on avatud kuni 10.01.2018.

Koolituse I-IV moodul toimuvad MTÜ Mondo Maailmahardius- ja koolituskeskuses Telliskivi 60a, B-hoones (Tallinnas Telliskivi loomelinnakus Vaba lava vastas). MTÜ Mondo jätab kursuse korraldajana endale õiguse moodulite ja teemade käsitlemise järjekorda muuta.

Lisainfo: Viktoria Rudenko, viktoria@mondo.org.ee

Kursus ja Kevadkool toimuvad Välisministeeriumi projekti „Digitaalsed õpimärgid ja õiglasem maailmamajandus – maailmahariduse tõhustamine Eesti koolides“ raames arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Tarbimise ja majanduse teemaliste moodulite toimumist toetab Euroopa Komisjon projektist „Sotsiaal- ja solidaarmajandus: mõistlik lähenemine arengule ja jätkusuutlikkusele“. Tegevuste eest vastutab MTÜ Mondo ja need ei pruugi kajastada Euroopa Liidu ametlikke seisukohti.