27.10.14

Selgunud on koolide maailmapäeva konkursi Keenia õppereisi võitja

MTÜ Mondol on rõõm teatada, et maailmapäeva konkursile laekus 10 väga hästi koostatud maailmapäeva plaani erinevaist Eesti paigust. Selle aasta konkursi üritused ja teemanädalad olid tõesti põhjalikult läbi mõeldud. Oli nii ühepäevaseid üritusi kui ka õppeaasta vältel toimuvaid maailmapäevi ja – nädalaid. Täname nii suure pühendumuse eest!

Valikut oli väga raske teha – oli palju häid ideid ning väga erinevaid teemasid. Otsustasime, et premeerime Keenia reisiga Pärnu Rääma Põhikooli õpetajat Kadri Killingut. Kadri seob maailmaharidustegevused spordiga ning hiljuti toimunud jalgpalli MMiga Brasiilias. Tegevuste raames õpilased uurivad, kuidas suurüritused mõjutavad nii rahvaste kui ka riikide elu. 

IMG_4314
Pille Olesk Keenia koolis

Keenia reisil tutvub Kadri MTÜ Mondo Keenia koostööpartnerite tööga Nairobis ja Shianda külas Lääne-Keenias. Reisi ajal külastatakse ka Keenia koole. Reisijärgselt toimuvad Kadri osalusel kohtumised Eesti koolides, kus õpetaja saab jagada Keenia reisil saadud kogemusi. 

Eelmise aasta konkursi võitjal Pille Oleskil valmis hiljuti fotonäitus, mida saab koolidesse tasuta laenutada. Maailmapäevade konkurssi korraldame ka järgmisel õppeaastal.

Lisainfo: 

Veronika Svištš, veronika@mondo.org.ee

VM_arengukoostoo_estMaailmahariduslikke tegevusi toetab Eesti Välisministeerium arengukoostööks ette nähtud vahenditest.

 

VAATA KÕIKI UUDISEID