08.02.21

Rahvusvaheline veebinar noortele toimub 18. veebruaril

18. veebruaril kell 14.00-17.00 toimub ingliskeelne veebinar “Global challenges and opportunities of the 21th century: responsibilities of individuals and nations”, kuhu on kutsutud osalema noored vanuses 15-19 ja nende õpetajad Eestist ja Läänemere riikidest.

Veebinari eesmärk on suurendada noorte teadlikkust globaalsetest väljakutsetest seoses kliimamuutuste, sundrände ja inimõigustega ning ajendada noori otsima väljakutsetele reaalseid lahendusi isiklikust kuni rahvusvahelise tasandini. Veebinaril jagame muuhulgas infot neljapäevase ÜRO tööprotsessi matke kohta, mis toimub 10.-13. juunil Eestis ja kus noored kehastuvad ÜRO Julgeolekunõukogu, ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti ja ÜRO Keskkonnaprogrammi delegaatideks ning Rahvusvahelise Kohtu kohtunikeks.

Veebinari programm koosneb:

• Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi sissejuhatav intervjuu
  • Ekspertide paneeldiskussioon:
    • Kari Käsper, ÜRO Pagulasamet
    • Minna-Liina Lind, Eesti inimõiguste ja rände erisaadik
    • Aveliina Helm, Tartu Ülikool
    • Kristi Klaas, Keskkonnaministeeriumi asekantsler
  • ÜRO matke 2021. teemade ja kuupäevade tutvustus
  • Noorte arutelu rühmades

Huvitatud osalejatega saab jagada ingliskeelset kutset (PDF).

Registreeritud osalejad saavad ürituse Zoomi linki. Päeva esimest osa jagatakse otseülekandes Maailmakooli Facebookis ja Youtube’i kanalis.

Vaata veebinari esimest osa siin:

Rände- ja kliimateemaline rahvusvaheline veebinar toimub Välisministeeriumi toetusest rahastatud ÜRO matke programmi raames koostöös  Euroopa Komisjoni ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali kaasrahastatud projektiga „Jagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21 sajandil”.