29.11.10

Rahvusvaheline noorteprojekt permakultuuri ja kogukonna kaasamise kohta

Tahad teada, mis on permakultuur? Tahad teha midagi oma kogukonna elu arendamiseks? Õppida midagi uut ja leida sõpru? Katsetada ise oma kätega ära, mida tähendab “jätkusuutlikkus” ?

Network Together on alustanud uue noorteprojektiga – tule liitu Sinagi!

Mis me teeme?

Meie eesmärgiks on leida Eestist ja tuua kokku noored (18-30), kes on huvitatud jätkusuutlikust arengust ja kultuuridevahelisest dialoogist ja tahavad suurendada noorte rolli selles.

Projekti käigus räägime keskkonnast ja keskkonnaprobleemidest, toidutootmisest, globaliseerumisest, arengumadest ja sellest, kuidas saaksime ise oma kohalikku kogukonna rohelisemaks teha, et maailmast saaks natuke sõbralikum paik.

Kutsume tuttavaid ja veel mittetuttavaid, aga toredaid inimesi arutama, kuidas saaks oma kogukonda jätkusuutlikumaks teha. Vaatame, kuidas saab loodusega kooskõlas oma toitu kasvatada, õpime permakultuuri tehnikaid, räägime erinevatest kultuuridest ja vastutustundlikust tarbimisest ja püüame näidata ka teistele, milline vastutus Maa säilimise eest on meil kõigil. Lühidalt öeldes – tahame, et Sinust saaks koos meiega jätkusuutlikku maailmavaate eestkõneleja  ja aitaksid levitada sõnumit ka teistele. Sinna vahele leiame aga aega ja võimalusi nautida koosolemist teiste toredate inimestega ja saada sõpradeks!

Projekti tegevused:

Tegevused sõltuvad paljuski meist endist. Tahad sa õppida, kuidas ise porganidit kasvatada, meeldib sulle muusika või tänavakunst – püüame neid kõiki ühendada.  Oluline on olla huvitatud jätkusuutlikumaks, aga ka avatumaks ja sallivamaks muutumisest ja enda kogukonna arendamisest!

Projekti eesmärgid :

  • Tõsta tänapäeva globaliseeruvas teadlikkust jätkusuutlikkust arengust ja keskkonnakaitsest ;
  • Luua eluvõimeline võrgustik noorte vahel, kes on huvitatud ökoloogilisest mõtlemisest ja permakultuuri põhimõtetest ;
  • Jagada omavahel häid ideid selle kohta, kuidas muuta rohelisemaks oma kogukond

Mõned aktiivsemad noored, kes on valmis oma kogemusi hiljem ka teistele jagama, saavad minna õppima permakultuuri põhimõtteid ja kogukonna kaasamist Aafrikasse.

Projektis osalevad kuus parterorganisatsiooni Prantsusmaalt, Itaaliast, Eestist, Burkina Fasost, Beninist ja Senegalist.

Kui tahad liituda, pead olema :

* 18-30 aastat vana,

* rääkima lisaks eesti (või vene) keelele ka inglise või prantsuse keelt

* olema valmis vabatahtlikult panustama teiste noorte kaasamisse, enda õpitu ja kogemuste jagamisse.

Projekt algas 2010. a. novembris ja kestab aasta aega.

Huvi korral võta ühendust Eesti koordinaatoriga:

Nastja Pertsjonok:
anastasia@network-together.eu
51 32 891

VAATA KÕIKI UUDISEID