07.08.15

Rääma põhikooli maailmaharidusnädal „Brasiilia kahe suurvõistluse vahel”

1-R_ż_żma-kool-IMG_1906-250x166

Mai algul toimus Rääma põhikoolis maailmaharidusnädal „Brasiilia kahe suurvõistluse vahel”, mille käigus tegelesid õpilased Brasiiliat ja suurvõistlusi käsitlevate teemadega. Sissejuhatuseks tutvusid õpetajad juba varakult MTÜ Mondo Maailmahariduskeskuse pakutavaga. Sellele järgnesid kohtumisõhtud teiste riikide inimestega ja heategevuslik laat hariduse toetuseks. Maailmahariduse nädalal mai algul toimus õiglase kaubanduse loeng ja töötuba ning elav raamatukogu. Nooremad õpilased tutvusid vanemate klasside tehtud plakatite kaudu pagulasteemaga. Oli trummitöötuba. Haaratud olid kõik õpilased. Kui ühed said jala liivaseks rannajalgpalli mängides, siis teised kuulasid põnevat loengut vihmametsadest. Nädala lõpetas Rääma olümpia, mis algas rongkäiguga. Iga klass esindas üht riiki. Eriti rõõmustas, kui saime teada, et Brasiilia suursaatkonnast tuleb meile külla Manoel Castro, kes pidas ka avakõne. Koondiste lipud ja esindusvormid olid tehtud taaskasutatud materjalist, et vähendada ökoloogilist jalajälge. Koolijuht Elmo Joa tõdes, et maailmaharidusega peavad tegelema kõik, mitte vaid õpilased. Rääma kooli maailmahariduse projekt võitis maailmapäevade konkursi ja tänu sellele viibis allakirjutanu preemiareisil Keenias. Maailmaharidusnädalat toetasid Eesti välisministeerium ja MTÜ Mondo.