17.06.24

Parimatel maailmapäevadel toimus õpilaste Arvamusfestival

Möödunud õppeaastal oli maailmapäevade teema „Meie maailm. Minu mõju”, millega innustasime noori maailma enda jaoks mõtestama ja parema tuleviku nimel tegutsema. 2023/2024 toimus 35 maailmapäeva, -nädalat või -kuud.

Peaauhinna viis koju Tallinna Inglise Kolledž, kus maailmapäevade korraldamine on traditsioon, mida korraldab õpilasesindus. Kogu koolipere keskendus teemale „Minu mõju” ning toimus erinevaid töötubasid, tegevusi kogu kooliperele, vaadati filme ja joonistati ühiselt. Kõik erinevad tegevused sidus ühtseks tervikuks koolis toimunud Arvamusfestival nelja erineva paneeldiskussiooniga – „Minu mõju spordile, haridusele, poliitikale, kliimale”.

Iga aasta oktoobris tähistame Eestis õiglase kaubanduse kuud ning kutsusime mullu üles ka maailmapäevi korraldama. Maailmapäevade õiglase kaubanduse kuu eripreemia sai Viimsi Kool, kelle sündmused olid täis õiglase kaubanduse tooteid ja tõid kooli külalisõpetajaid ning virtuaalreaalsuse muusikarännaku. Muusikaõpetajad sidusid teema pagulaste pott-trummidega, mille kõrvale arutleti selle üle, et kõik ei saa õiglast tasu oma töö eest.

Novembris toimunud noorsootöönädala käigus kutsusime üles just noortekeskuseid maailmapäevi korraldama ning eripreemia pälvis Kohila Avatud Noortekeskus. Noorsootöö nädalal keskenduti keskuses eetilisele tarbimisele ja noorte juhitud tegevused aitasid mõista tarbimise mõju nii kohalikul kui globaalsel tasandil. Teemat aitasid avada töötoad, filmid, mängud ja muud aktiivsed tegevused.

Maailmapäev on ühe- või mitmepäevane sündmus (sel juhul maailmanädal või maailmakuu), mille jooksul tutvuvad (kooli)noored või lasteaialapsed globaalsete teemadega läbi huvitavate ja kaasahaaravate tegevuste. 2023/2024 õppeaastal osales maailmapäevadel kokku 10784 õpilast ja 629 õpetajat 35 haridusasutusest. Vaata kõiki tunnustuse saajaid siit pildigaleriist.

Maailmakool pakub maailmapäevade korraldamiseks nii rahalist kui sisulist tuge näiteks läbi selle juhendmaterjali. Hoia tähtaegadel silma peal uudiskirja või sotsiaalmeedia kaudu. Maailmapäevade toimumist toetab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.