30.09.23

Osale õiglase kaubanduse teemalisel kirjutamisvõistlusel!

Fairtrade, Mondo Maailmakool, Lidl ja Bioneer.ee kuulutavad taas koostöös välja õiglase kaubanduse teemalise kirjutamisvõistluse. Osalema on oodatud kõik koolinoored, keda huvitab teadlik tarbimine, keskkond ja globaalne jätkusuutlik areng.

Igale kooliastmele oleme välja pakkunud erinevad teemad, millest kirjutamisel lähtuda. Esitatud kirjatükk peab vastama määratud teemale, sisaldama põnevat uut teadmist või arvamust ja olema lugema kutsuv. Julgustame mõtlema kastist välja!

Iga kooliastme parimale kirjutajale on auhinnaks kinkekaart Lidl kaupluseketilt. Parimad tööd avaldatakse rohelise elustiili portaalis Bioneer. ee ja Fairtrade Eesti kanalites.

Teemad:

 • 1.-3. klassi õpilastele: “Lugu õiglasest šokolaadist” (pikkus kuni 100 sõna);
 • 4.-9.klassi õpilastele: “Miks peaks mind huvitama õiglane kaubandus?” (pikkus kuni 500 sõna);
 • 10.-12. klassi õpilastele (2 teemat, mille vahel valida): “Õiglane kaubandus: kohalikud valikud, globaalsed mõjud” või “Kas ja miks on õiglane kaubandus oluline kliimamuutuste kontekstis?” (pikkus miinimum 600 sõna).

Tööde esitamine:

 • Töö saata Wordi või Googledoc formaadis aadressidel jana.jesmin@fairtrade.fi ja maria@mondo.org.ee. Pealkirjas märkida “Õiglase kaubanduse kuu kirjutamisvõistlus”.
 • Kirjas märkida oma nimi, sünniaeg, kool, klass ja töö juhendaja nimi ning e-mail. Juhendaja omamine ei ole kohustuslik.
 • 1.-3. klassi õpilaste puhul võib lapsevanem õpilase töö ümber trükkida või saata kirjutatud tööst foto. Märkida tuleks kindlasti ka lapsevanema nimi.
 • Esitamise tähtaeg: 31. oktoober 2023.

Auhinnad:

Lisainfo: jana.jesmin@fairtrade.fi või maria@mondo.org.ee.

Soovime kõigile head mõttelendu ja teravat pliiatsit!


Konkursi tingimused:

 1. Konkursil võivad osaleda 7–19-aastased Eestis elavad noored ja ka 20-aastased noored, kui nad õpivad gümnaasiumis või kutseõppeasutuses.
 2. Konkursil osaleja ülesanne on anda edasi enda kui noore inimese mõtteid, tundeid ja suhtumist seoses valitud teemaga ja õiglase kaubandusega.
 3. Esitatud lugu peab vastama määratud teemale, sisaldama põnevat uut teadmist või arvamust ja olema lugema kutsuv.
 4. Iga osaleja võib esitada konkursile maksimaalselt ühe individuaalse teostatud konkursitöö.
 5. Konkursil valitakse välja üks võidutöö igas vanuseastmes. Võitjaid teavitatakse e-posti teel.
 6. Korraldajatel on õigus anda välja lisaauhindu.
 7. Korraldajatel on õigus jätta auhind(auhinnad) välja andmata, kui hindamiskomisjon ei tuvasta konkursi kriteeriumitele vastavaid või võiduväärilisi konkursitöid.
 8. Töö esitamisega kinnitab ja nõustub osaleja või tema seaduslik esindaja, kui osaleja vanus on alla 18 aasta, et:
 • töö on loodud iseseisvalt;
 • mujalt võetud andmete ja teabe autor ja allikas on töös nimetatud;
 • korraldajad võivad töö autorile viidates kasutada tööd täies mahus või selle üksikuid osi korraldajate vajadusteks ilma autoriga kooskõlastamata, sealhulgas avaldada meedias sotsiaalvõrgustikes piiramata ulatuses ja ajavahemikul Eestis ning väljaspool Eesti piire.
VAATA KÕIKI UUDISEID