09.01.13

Olustvere Põhikoolis toimus maailmahariduse-teemaline koomiksite töötuba

Foto: erakogu

19. detsembril 2012. aastal toimus Olustvere Põhikoolis 6.-9. klassile MTÜ Mondo poolt korraldatud maailmaharidusteemaline töötuba. Töötoa eesmärgiks oli aidata paremini mõista, mis meie ümber toimub; aidata tunnetada maailma eri piirkondade seotust üksteisega ning ka meie endi seotust nendega. Samuti aidata aru saada probleemidest, mis on tekkinud üleilmastumisega ning sellega kaasnevate protsessidega.

Muidugi joonistasime ka koomikseid, kuid need ei olnud naljakoomiksid, mida oleme harjunud kõikjal nägema. Nende koomiksite ülesanne oli panna mõtlema sellele, mida saaksime ühiskonnas parandada või muuta.

Tegelikult polegi seda nii vähe, mida saaksime teha, näiteks: võiksime rohkem prügi sorteerida. Jah, ma tean, et sellest prügi sorteerimisest räägitakse kõikjal. Aga kas me ka prügi sorteerime? Kui paljud kasutavad ülesseatud sorteerimiskonteinereid, et eri sorti prügi eraldada? Prügi sorteerimine on tänapäeva maailmas väga oluline, sest osa jäätmetest kasutatakse taastootmiseks. Kui me prügi ei sorteeriks, siis tekiks prügi aina juurde, kuni me selle alla mattuksime. Samuti võiks hakata selle asemel, et kohe mittevajalikku prügikasti loopima hakata, neid asju, mida me ei vaja, taaskasutusse ära andma. Kusagil siinsamas, naabruses või veidi kaugemal, võib vana kasutuna tundunud asi või riidehilp olla kellelegi suurim varandus. Kui pikemalt mõtlema hakata, on neid asju, mida saaksime puudust kannatavate inimeste jaoks teha, veel üsna palju ning igaüks meist võiks leida oma viisi selleks. Juba noorest east tuleb kasvatada võimet kaasa tunda ja teistega arvestada.

See töötuba aitas meil näha ja tajuda erinevate ühiskonnakihtide muret ning mõista maailmas toimuvat ülekohut ja raskusi.

Allikas: eestielu.ee

Autor: Anu Korsar