30.11.16

Neljas aasta maailmanädalat Tamsalu Gümnaasiumis

maailmanadala-esmaspaev14.–18. novembrini toimus Tamsalu Gümnaasiumis juba neljas maailmanädal. Seekordne põhiteema oli toit ja tervis.

Esmaspäeval, mis oli ka rahvusvaheline diabeedipäev, toimusid kõikidele klassidele loengud diabeedist, tervise hoidmisest ja õigest toitumisest. Loenguid viisid läbi kooli meditsiiniõde Irina Aunapuu ja perearst dr Jelena-Maria Jakimenko.

maailmanadala-teine-paevTeisipäeval oli külas Johanna Helin MTÜ Mondost, kes viis läbi töötoad 8. ja 9. klassile Keenia ja Ghana fotomappidega. Vahetundidel võis külastada  pop-up kohvikut, kus pakuti maailma rahvaste köögi roogasid. Esindatud olid järgmised riigid: Eesti, Läti, Venemaa, Gruusia, Mehhiko, Kreeka, USA, Kanada, Itaalia, Tai, Poola, Inglismaa, Prantsusmaa, Norra ja Ungari.

heategevuskontsertRahvusvahelist sallivuse päeva tähistasime kolmapäeval heategevuskontserdiga Tarkusefondi toetuseks. Esinejateks olid koorid Heidi Mägi ja Kaja Raudla juhendamisel, kanneldajad Sirje Luige juhendamisel, solistid Kadri Kase lauluklassist, Kerttu Urmi, Kerli Relli ja Siret Kristeli tantsijad. Kontserdil esines ka meie vilistlane Taavi Luik.

toiodulaudNeljapäevaks pani iga klass välja plakati, millel kajastusid meie toidulaual olevate toiduainete päritolumaad. Neid oli tõeliselt palju ja iga klass oli leidnud teemale huvitavaid lahendusi.

vanasonad-toidustAlgklassid uurisid toiduga seotud vanasõnu ja joonistasid pilte nende illustreerimiseks.

Reedene teema oli õiglane kaubandus ja külas käis Irma Mets MTÜ Mondost. 11. ja 12. klass vaatasid filmi „Sonita“ ning osalesid filmi arutelul põhinevas töötoas. 9. klassid mõtisklesid šokolaaditeemalises töötoas ja 10. klass osales tekstiiliteemalises töötoas.

Nädala jooksul oli võimalus osta Keenias, Ugandas ja Ghanas valmistatud käsitöid: korve, kotte, pajakindaid, põllesid, käepaelu.

maailmanadala-esmaspaevMaailmanädalal lõi kaasa ka koolisöökla, sest igal päeval pakuti erineva riigi toite: itaalia esmaspäev, ukraina teisipäev, aasia kolmapäev, ungari neljapäev ja Ameerika reede. Vaadata sai fotonäitust Birmast.

Eelmisel aastal toetasime maailmanädalal kogutud heategevuslike tegevustega oma Keenia sõpruskooli tüdruku Farida Ali Aluma õpinguid keskkoolis. Ka sel aastal toetame Tarkusefondi ja kogutud toetusega loodame kedagi aidata õpingute jätkamiseks St Matthews Munganga Keskkoolis.

Nädal oli tegevusrohke ja hariv ning silmaringi laiendav nii õpilastele kui õpetajatele. Suur tänu MTÜ Mondole ja Välisministeeriumile kaasabi ja toetuse eest nädala õnnestumisel.