09.03.20

Näitus “ComEdu: koomiksid hariduse heaks” TÜ raamatukogus

9. märtsist 27. märtsini 2020 on Tartu Ülikooli raamatukogu teisel korrusel avatud uhiuus näitus “ComEdu: koomiksid hariduse heaks”. Samanimelise Erasmus+ projekti raames lõid kunstnikud koostöös noorsootöötajate ja õpetajatega koomikseid hetkel maailma ja noorte elu enim puudutavatel teemadel nagu keskkonnasäästlik eluviis, koolikiusamine, libauudiste levik, ja soostereotüübid. Koomiks meediumina lubab neid keerulisi teemasid kujutada palju vahetumal moel, lisades käsitlusse loovust, isikupära ja huumorit.

Koomiksite autorid: Dagne Aaremäe, Giulia Corascello, Catarina França e Sousa, Maria Goes, Liisi Grünberg, Leene Künnap, Kristi Markov, Kristīne Martinova, Normunds Ozols, Mark Antonius Puhkan, Joana Simão, Maari Soekov, Irina Spakova, Daniela Viçoso.

Projekti partnerid:
MTÜ Grafiskie Stasti (Läti), www.komikss.lv
MTÜ Mondo (Eesti), www.mondo.org.ee
MTÜ Rota Jovem (Portugal), home.rotajovem.com

Tulge kaema!

See näitus loodi projekti ComEdu: Creating Comics for Education käigus, mida rahastas Euroopa Komisjoni Erasmus+ programm. Näitus peegeldab autorite vaateid ning komisjoni ei saa pidada vastutavaks selles sisalduva teabe võimaliku kasutamise eest.