02.11.15

Maailmapäevad Rannu Koolis

photo_1623. ja 24. septembril toimusid Rannu koolis maailmapäevad. Selle raames oli õpilastel võimalus tutvuda erinevate riikide ja kultuuridega. Iga klass tõmbas endale nädal aega enne maailmapäevi loosiga ühe riigi, mille kohta nad 23. septembriks oma klassi plakateid ja pilte pidid joonistama. 23. septembri hommikul kutsuti õpilased kokku ja iga klass sai teistele oma riiki tutvustada. Päeva jooksul oli kõigil õpilastel võimalus klassiruumides erinevate riikide kohta infot saada. 24. septembri hommikul toimus viktoriin, kus edukad olid just need õpilased, kes eelmisel päeval tähelepanelikult teiste tehtud plakateid uurisid.

photo_4824. septembril külastasid meie kooli kolm toredat Tartu Ülikooli välisüliõpilast, kes olid Eestisse õppima tulnud Ameerika Ühendriikidest, Nigeeriast ja Suurbritanniast. Päeva jooksul andsid nad 5-9. klassi õpilastele tunde. Tunnis tutvustasid nad õpilastele oma kodumaad, näitasid palju pilte  ja vastasid küsimustele. Ameerika Ühendriikidest päris noormees laulis ukulele saatel õpilastele ka tuntumaid USA laule ja lõpus üllatas kõiki õpilasi, lauldes soravas eesti keeles Curly Stringsi  lugu „Kauges külas“.  Tunnid toimusid küll inglise keeles, kuid õpilased arusaamisega hätta ei jäänud. Julgemad said võimaluse oma inglise keele oskust külaliste peal praktiseerida, küsides neilt erinevaid küsimusi ja tutvustades neile oma kooli

photo_67Ka algklassid said väliskülalistega aega veeta. Ühe tunni ajal kutsusid välistudengid nooremad õpilased saali mänge 
mängima. Lisaks mängudele said ka väiksemad koos ameeriklasega tuntumaid laule laulda. Elevust oli palju ja päeva lõpuks olid välistudengid meie koolis lausa staarid, jagades rõõmsalt paljudele õpilastele autogramme ja tehes õpilastega koos pilte.

Õpilaste arvamused maailmapäevast

 „ See oli väga tore päev. Meile tulid külla välismaalased. Üks oli Zach ja teine oli Steven. Mulle meeldis Steven rohkem. Steven oli pärit Nigeeriast. Zach laulis meile eesti keeles „kauges külas“. Kõik laulsid kaasa.  Tal oli väga hea lauluhääl. Tunni lõpus saime teha nendega koos pilte. Mina sain ka ühele pildile! Oli väga tore. Nad võiksid uuesti tulla!“

Helena 6. klassist

„Tund oli päris huvitav. Üks tuntud Ameerika laul oli väga huvitavalt esitatud. Sain teada palju huvitavaid fakte. Näiteks sain teada, et Nigeerias on palju McDonaldsi restorane.“

Oliver 8. klassist

Minule maailmapäev väga meeldis. Oli väga huvitav kuulda teistest riikidest ja õppida palju uut. See oli suurepärane vaheldus tavalisele koolipäevale. Loodan siiralt, et maailmapäeva saab korraldada Rannu Koolis iga aasta.

Kerttu 7. klassist

Mondo Maailmakool ja Eesti ArengukoostööRannu kooli maailmapäeva toetas MTÜ Mondo Eesti Välisministeeriumi rahastatud maailmahariduse projekti raames. 

VAATA KÕIKI UUDISEID