27.05.13

Maailmapäev koondab terve ilma Vabaduse väljakule

1. juunil tähistatakse Tallinnas Vabaduse väljakul Maailmapäeva, mille fookus on tänavu inimõigustel. Lisaks meelelahutusprogrammile ja kontsertidele on huvilised oodatud infot ammutama ja vahetama sellest, miks ja kuidas panustada oma aega, ideid ja teadmisi inimväärse elu heaks terves ilmas.

Üheksandat aastat toimuva perepäeva avab kell 12:55 eksootiline Lääne-Aafrika tants ja trummimäng. Platsil on kohal kolmkümmend organisatsiooni ja saatkonda, kes tutvustavad oma tegemisi arengukoostöö vallas ning inimõiguste eest seismisel. Täpse programmi ja organisatsioonide tutvustused leiab www.maailmapäev.ee.

Kogu päevaks jagub tegevust harivates töötubades. Näiteks kell 13 avab uksed käpiknukutöötuba, kus lisaks meisterdamisele loetakse ette Keenia ja Mosambiigi laste lugusid. Kell 15 saavad huvilised aga taaskasutusega seotud töötoas „Pluus on minu pakend“ mõnele teise ringi T-särgile kirja panna oma maailma paremaks muutva sõnumi.

Suurel laval astuvad üles folgi ja rocki sugemetega Nikns Suns, Eesti hip-hop scene esindajad  DVPH ja J.O.C., Palestiina esimene hip-hop bänd DAM, uut loomingut oma vanas headuses esitlev Eesti-Ukraina juurtega Svjata Vatra ning Ukraina kuulsaim folk-rock kollektiiv Haydamaky.

Maailmapäeval kuulutavad MTÜ Mondo ja Välisministeerium välja ka gümnasistide arengukoostöö teemalise esseekonkursi võitja, kellel on võimalus sõita sügisesel koolivaheajal Keeniasse tutvuma MTÜ Mondo arengukoostööprojektiga Nairobis.

Kolmapäeval 29. mail algusega kell 16 saab end inimõiguste lainele viia aga Kinos Artis Maailmapäeva tasuta filmiseansil. Linastub Saksamaa ja Hispaania koostöös valminud film “Ookeani värv”, mis räägib dramaatilise loo põgenike elust, andes tõetruu ülevaate nende teekonnast ja läbielamistest. Filmi juhatab sisse Eesti Inimõiguste Keskuse esindaja.

Maailmapäeva korraldab Arengukoostöö Ümarlaud, toetavad Eesti Välisministeerium ja Euroopa Komisjon. Vanalinna Päevade avapäeval toimuv Maailmapäev on ärksate inimeste kohtumispaik ja maailmaparandaja teejuht. Terve ilm on platsil!

Uuri lisaks veebilehtedelt www.maailmapäev.ee, www.facebook.com/maailmapaev ja www.twitter.com/terveilm.

Lisainfo:  
Piret Hirv
Arengukoostöö Ümarlaud
Tel: +372 508 7043, E-mail: piret@terveilm.ee

VAATA KÕIKI UUDISEID