02.11.15

Tolerantsuse ja rahu nädal Tallinna Pae Gümnaasiumis

IMG_6854Tallinna Pae Gümnaasiumis toimus 12.10–16.10.2015 suurejooneline maailmahariduslik tolerantsuse ja rahu nädal. Nädala jooksul korraldasid õpetajad koostöös 10.a ja 10.b klasside õpilastega mitu huvitavat ja harivat üritust, millest võttis osa üle 400 õpilase. Tolerantsuse ja Rahu nädala ideed ja tegevusi kajastati ka Raadio 4 hommikusaates

IMG_9869Kogu maailmanädala tegevused olid jaotatud kolme suurde teemasse: pagulased ja põgenikud, hariduse kättesaadavus arengumaades ning keskkonnaharidus ja ressursside taaskasutus.
Kõige populaarsemaks ja mõjuvamaks osutusid kaks rändnäitust „Külla Kongo Külla“ ning „Maailma laste elutoad“. Igal klassil oli võimalus registreerida ennast näitusele, kus ekskursiooni näituse põhjal viisid läbi spetsiaalselt selleks väljaõppe saanud gümnaasiumi õpilased. Kokku külastas näitust 20 klassi.

IMG_9848Samuti jätsid sügava mulje aktiivsed vahetunnid, mille raames toimusid Aafrika tantsude töötuba, pagulaste trummide töötuba ning araabia maade moenäitus. Vanematel õpilastel tekkis võimalus kohtuda Palestiinast pärit naise Jameela Pritsiga, kes on Eestis elanud ainult 5 kuud ning kes õpetas õpilasi valmistama rahvuslikku Palestiina toitu ning tutvustas palestiinlaste igapäevast elu.

IMG_0195Väga aktiivsed olid ka loomingulised joonistused, kästiöö ja kostüümide konkursid keskkonna- ja taaskasutuse temaatikal. Õpilased valmistasid unikaalsed kostüümid kasutatud materjalidest ning nende käsitöö tooted meelitasid kõikide kooli külastajate tähelepanu. 

IMG_6865Kogu nädala tegevustele tõmbas joone alla maailmahariduslik viktoriin, mille raames jagati õpilastele Fairtrade magusaid tooteid. Selle nädalaga astus Tallinna Pae Gümnaasium veel ühe sammu tolerantsuse poole ning sellega ka vihast kaugemale.

Loodame leida energiat ja ideid tegutseda samas vaimus ja samal lainel ka järgmistel aastatel, sest ainult järjepidev töö viib meie õpilasi ja õpetajaid tõelise maailmahariduse juurde.

Mondo Maailmakool ja Eesti ArengukoostööMaailmapäeva toimumist toetas MTÜ Mondo Eesti Välisministeeriumi rahastatud maailmahariduse projekti raames. 

VAATA KÕIKI UUDISEID