08.12.17

Maailmanädal läbi minu meelte – Loovalt Tulevikku Kool

Ettevalmistused eksootiliste viljade maitsmiseks „Feijoa maitseb nagu metsmaasikas, see on kindlasti minu uus lemmik“

Loovalt Tulevikku Kooli maailmanädal toimus 27.11-01.12.2017. Nädal algas teemadega „Toidu ja vee olukord maailmas (eri riikides)“. Selle raames vaatasime videot: https://www.youtube.com/watch?v=RijzQ5q9b7U. Antud teema raames toimud põnev arutelu, kus õpilased järeldasid, et Eestis on ikka hea elada.

Samuti tutvusime Rändelugudega (http://www.pagulasabi.ee/randeplakatid) ning iga õpilane mõtles välja koomiksi oma rändeloo kohta. Õpilased mõistsid, et kõigil inimestel on õigus inimväärsele elule. Samuti käisime koos õpilastega poes maailmapäeva jaoks eksootilisi vilju ostmas ja juba enne panime paika ka eelarve ning arutlesime teemal, kui oluline on eelarves püsida.

Maailmanädala raames sai iga õpilane loosiga endale riigi (Kanada, USA, Sudaan, Prantsusmaa, Venemaa, Brasiilia, Austraalia) konkreetsel mandril ning kõik koos meisterdasime näpuvärve kasutades ka täitsa oma maailmakaardi. Õpilased uurisid koos vanematega riigi lipu, taimestiku, loomastiku, toidu ja traditsioonide kohta ja tegid selle kohta ettekanded maailmapäeva teaduskonverentsil.

Tunnetame silmad kinni eksootiliste viljade kuju ja tunneme lõhna „Mis asi see veel on?“

29.11.2017 oli meie koolis teist moodi koolipäev, nimelt toimus Maailmapäeva konverents.  Õpilased tulid kooli kell 14.00 ja lapsevanemad saabusid kell 17.30. Toimusid ettekanded erinevate riikide kohta. Samuti panustas konverentsi mõnusaks kulgemiseks ka iga pere tuues kaasa erinevatele riikidele iseloomulikku toitu.

Maailmapäeva konverentsi kava
17.30 – 17.40 Laula kaasa (Loovalt Tulevikku koolipere Aafrika laul)
17.40 – 18.00 Paneme oma meeled tööle (tunnetame eksootiliste viljade lõhna ja maitset)
18.00 – 18.40 Mis maa see on? Loovalt Tulevikku Kooli õpilaste ettekanded erinevatel mandritel paiknevate riikide kohta ja videod antud riigi iseloomulike tantsude kohta.
18.40 – 19.00 Teravdame oma maitsemeelt (erinevate maade toitude maitsmine – perede poolt)

Lauluõpetajaga õpiti selgeks aafrika laul.

Maailmapäeva jooksul tutvusime erinevate maadega läbi eksootiliste puuviljade (draakonivili, tähtvili, kumkvaat, feijoa, melon, papaia, tamarind, füüsal,), uurisime nende päritolumaade ja asukoha kohta kaardil.  Kasutasime erinevaid meeli, et tunda viljade lõhna ja maitset ning kompimismeele abil ka tunnetada selle kuju (silmad kinni). Nii lapsed kui lapsevanemad olid tõeliselt üllatunud, kui eriliselt antud eksootilised viljad maitsevad ning nii mõnigi leidis endale uue lemmiku.

Õppepäev Tallinna Botaanikaaias „Appi, kui palju on vihmametsas veeauru“

Maailmanädal lõppes 1. detsembril Tallinna Botaanikaaias, kus õpilased said tunda omal nahal, kuidas on olla vihmametsas ning nägid oma silmaga, kuidas näevad erinevad troopilised taimed välja, mis koolis erinevate meeltega kogetud said. Maailma teema tõi Loovalt Tulevikku Koolis kokku terve koolipere ja sidus meid tugevamalt kokku.

Aitäh MTÜ Mondo ning Välisministeerium arenguabi, et tegite Loovalt Tulevikku Kooli Maailmanädala tõeliselt kirevaks seikluseks.