01.03.10

Maailmafilm kutsub vaheajal koolinoori Maailmafilmist osa saama!

Teisipäev 23.03. “Vaata ja muuda” DFK´de ERILINASTUS KOOLINOORTELE: „Umoja, küla, kuhu mehi ei lubata“ (Keenia/Prantsuse, 2008, 52 min, rež Jean-Marc Sainclair ja Jean Crousillac)

24.03-25.03 DFK´de töötuba „Dokfilm kui objektiivne reaalsus?“Juhendaja: Martin Gruber, vabakutseline dokumentalist ja antropoloog.
Täpsem info ja registreerimine: www.dfk.maailmakool.ee ja www.worldfilm.ee/dfk

DFK ja MAAILMAFILMI ERILINASTUS KOOLINOORTELE:
Teisipäev 23.03.
18.00 – 20.00 Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas J. Kuperjanovi 9, Tartu
Sissepääs prii!

DFK JA MAAILMAFILMI TÖÖTUBA „DOKFILM KUI OBJEKTIIVNE REAALSUS?“

24.03-25.03
Kolmapäev 10.00 – 15.00
Neljapäev 12.00 – 15.00
Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas J. Kuperjanovi 9 ja Tartu Athena Keskuses

Töötuba „Dokfilm kui objektiivne reaalsus?“ on mõeldud dokfilmi huvilistele keskkooli noortele. Maailmafilmi unikaalses õhkkonnas vaadatakse dokfilme ja kasutatakse võimalust filmitegijate ja –entusiastidega kohtuda ning arutellu astuda.
Töötoa juhatab sisse ülevaatlik loeng dokfilmi teooriast ja parktikast, mis dokfilmi konstrueeritust rõhutades õhutab osalejaid filme kriitilise pilguga vaatama. Saadud ettevalmistusega vaadatakse ja analüüsitakse valikut festivalil linastuvatest filmidest. Töötuba koosneb filmilinastustest, loengutest, grupi töödest, diskussioonidest filmide autoritega ja osalejate lühikestest ettekannetest.
Mõned käsitletavad teemad:
· filmitemaatiliste normide ja tavade kajastatus filmides
· filmide konstrueeritus
· filmitraditsioonid, milles filmid on toodetud
· filmitegija roll ja taust
· tegelaste kajastamine ja sellesse puutuvad eetilised küsimused

Juhendaja: Martin Gruber, vabakutseline dokumentalist ja antropoloog.

Töökeel: inglise keel

Kui Sinu koolis ei ole veel DFK´d, kuid Sind huvitab dokfilm ja maailmas toimuv ning sooviksid DFK´st rohkem teada, siis osale töötoas ja uuri välja!

Töötoas linastuvad filmid:
„Hanna ja Violka” (Itaalia/Poola, 2009, 56 min, rež Rossella Piccinno)
„Menstruatsioon“ (Nepaal, 2009, 36 min, rež Ramesh Khadka)
„Rapresent“ (Serbia, 2008, 30 min, rež Ivana Todorovic)

Töötoast osavõtutasu: DFK liikmetele prii/ teistele 175.- (sisaldab festivali passi)

“Vaata ja muuda” DFK´stwww.dfk.maailmakool.ee
Maailmafilmistwww.worldfilm.ee

Töötuppa registreerumine avatud! Registreeru Maailmafilmi lehel: www.worldfilm.ee/dfk