23.04.20

Kutsu Mondo ekspert veebi vahendusel külalistundi andma

Maailmahariduse teemalised külalistunnid toimuvad distantsõppe ajal veebis. Mondo eksperdid arutlevad õpilastega näiteks koroonakriisi võimalikust mõjust rändetulevikule või jagavad oma kogemusi IT-õppe arendamise ja võimalikkuse kohta Ghanas. Oma õpilastele sobiva külalistunni leiad siit: külalistunni tellimise vorm.

Mondo rändeekspert Meelis Niine andis oma esimese külalistunni Zoom keskkonna kaudu Iisaku Gümnaasiumi õpilastele. Meelis sõnas, et kogemus oli huvitav ning eriti meeldis talle tunni lõpus toimunud elav arutelu. Järgmised külalistunnid viivad Meelise videosilla abil näiteks Toila Gümnaasiumisse ja Parksepa Keskkooli,

Kivist arvutihiired ja õiglane kaubandus

Külalisõpetajad on pakkunud välja küll oma teemad, ent täpse tunni sisu panevad paika koostöös õpetajaga ning lähtuvalt õpilaste huvist ja eelteadmistest. Tunnis võib kuulata näiteks toitumisnõustaja kogemusi Keenias töötades, rääkida õiglasest kaubandusest meie enda poelettidel või saada teada, kas Ghana IT-õppes kasutatakse tõesti kivist arvutihiiri. 

Külalistundi saavad tellida haridusasutused (formaalsed ja mitteformaalsed) või kogukonnakeskused. Üks külalistund on 45 minutit ja selles võib osaleda korraga mitu klassikomplekti.

VAATA KÕIKI UUDISEID