12.12.09

Kutse koomiksinäitusele ja räppkontserdile 14.-15. detsembril Rotermanni kvartalis

“Kuna ma olen ise pärit Lõuna-Aafrikast ja töötanud õpetajana Kaplinna agulikoolides, on haridusteemad mulle väga südamelähedased,“ selgitab Paul Senosi, kes viis Eesti koolides kolme kuu jooksul läbi 23 haridusteemalist õpituba.

„Aga liigutav oli näha, kui hästi ka Eesti lapsed teemadega haakusid,” rõõmustas kampaania koordinaator.

14. ja 15. detsembril ongi Rotermanni kvartali Prooviveskis väljas MTÜ Mondo hariduskampaania raames korraldatud koomiksivõistluse tööd.

MTÜ Mondo „Saada sõber kooli“ kampaania on tänavu tutvustanud aregumaade haridusprobleeme ligi viiesajale Eesti noorele:  üle Eesti osales projekti töötubades ning koomiksi, räpi- ja filmivõistlustel 493 õpilast.

Kampaania rõhutab hariduse tähtsust kõikidele maailma lastele ja toob globaalsed teemad nagu lapssõdurid, tarbimine, lapstöölised, keskkond, vaesus ja haridus Eesti klassiruumidesse.

15. detsembril kell 16.00-18.00 toimub koomiksi ja räpplaulude auhinna-gala. Galal esineb Päär Pärenson (Def Räädu laulja), kes oli ühtlasi räppvõistluse žürii esimees. Parimad koomiksid on välja valinud aga Tartu Kunstikooli õppejõud Peeter Krosmann.

Pakume koolidele võimalust tellida interaktiivseid tegevusi näituse külastamise ajal. Andke soovist õpilastega rollimängudes osaleda teada telefonil             56 612 987       või e-mailil : mari@humanae.ee .

Näitus on avatud kõigidele 14. detsembril kell 12-18, 15. detsembril kell 10-19 ning

kontsert ja auhinnatseremoonia toimub 15. detsembril kell 16-18.

Kõik on oodatud!  Lisainfo Haridus-kampaania kohta: haridus.maailmakool.ee.