26.04.11

Kutse interaktii​vsele näitusele ja koolitusel​e

Maailmahariduskeskusele tuleb maikuu lõpus külla Soomest interaktiivne pagulasteemaline näitus „Pott ja sandaal“. Näitus on kokku pandud tuhandete pagulaslaagrites elavate inimeste isiklikest asjadest: pottidest ja sandaalidest ning nende omanike elulugudest ja fotodest. Näitust on koostatud  2007.aastast ning tänavu on see väljas ka teises 2011. aasta kultuuripealinnas Turus (vaata lisainfowww.patasandaaliteltta.info).

Koos näitusega tulevad mai lõpus Tallinna kohale ka näituse korraldajad, kes viivad läbi õpetajate koolituse 25. mail kell 14:00-17:00 Tallinna Tehnikagümnaasiumis. Koolitus kestab kolm tundi ja selle jooksul tutvutakse pagulastemaatikaga elulugude ja trummimängu kaudu. „Pott ja sandaal“ -näituse eripära on see, et esemetest on tehtud instrumente ja näitus on interaktiivne. Pott-trumme saavad mängida kõik töötubades osalejad, kuulates-lugedes lisaks „muusikainstrumentide“ endiste omanike elulugusid. Sandaalid suunavad meid jälle mõtlema ja liikuma pagulaste jalajälgedes. Projekti käigus on kogutud üle kahe tuhande sandaali, millest tehakse noortega koostöös installatsioone avalikes kohtades. Üks selline „sandaalirada“ luuakse näitusena ka Solarise keskusse 23.-28. mail.
Neljapäev ja reede rändavad muusikud ja insrumendid Tallinna koolides, ja õpilased saavad osaleda trummitöötubades.  Lisaks toimuvad töötoad kõigile huvilistele Maailmapäeval 28. mail kell 10:00-18:00 Tallinnas Vabaduse väljakul.
Õpetajatel on aga ainulaadne võimalus saada esimesena osa sellest kõigest kolmapäevasel koolitusel (25.5. kell 14-17). Osavõtjate arv on piiratud ehk registreeri ennast juba täna koolitusele aadressilmari@mondo.org.ee