26.08.13

Korralda oma koolis sellel õppeaastal maailmapäev ja reisi Keeniasse!

Kooli maailmapäev võib olla ühe- või mitmepäevane üritus, kus õpilased tutvuvad arengumaade, maailma usundite, õiglase kaubanduse, globaalsete keskkonnaküsimuste või rahvusvahelise poliitikaga. Teemasid võib arutada tundides, kutsuda kooli külalisi või korraldada näiteks oma koolis ÜRO simulatsioon üleilmastumise teemadel. Toetust ja tuge maailmapäeva korraldamiseks saab MTÜ Mondo Maailmahariduskeskusest, kirjutades aadressil maailmaharidus@mondo.org.ee. Ideid maailmapäeva korraldamiseks leiate ka maailmakool.ee portaalist. Meil on olemas ka väike rahaline ressurss esimesele 10 koolile, kes tuge vajavad.

Õpetajad, kes saadavad oma maailmapäeva plaanid meile enne 10. septembrit, osalevad konkursil, mille võitjat premeeritakse tasuta reisiga Keeniasse oktoobri koolivaheajal. Keenia reisil tutvutakse Mondo Keenia koostööpartnerite tööga Nairobis ja Shianda külas Lääne-Keenias. Reisi ajal külastatakse Keenia koole. Ära maga maha head võimalust ja tee oma kooli maailmapäeva plaan kohe valmis!

Lisainfo ja ideid saate ammendada maailmakooli portaalist (lisaks näidisteemadele ka “parimad praktikad” rubriigist).

Plaanis peaks olema kirjas:

• kooli nimi
  • õpilaste arv
  • planeeritud maailmapäeva/nädala/kuu aeg
  • planeeritud teema ja tegevused
  • kaasatud õpilaste arv
  • kaasatud koolipersonali arv
  • vastutav isik

Kui taotlete rahalist tuge palun lisage ka eelarve mustand ning millistele kuludele toetust vajate.

Maailmapäeva plaani palume registreerida elektrooniliselt siin.

Lisainfo: maailmaharidus@mondo.org.ee

Projekti toetab Eesti Välisministeerium arengukoostööks ettenähtud vahenditest.