11.04.21

Kliimamuutuste teemalise loovkonkursi võitjad on selgunud

Mondo Maailmakool ja Matsalu Loodusfilmide Festival korraldasid loovkonkursi, mille eesmärgiks oli innustada Eesti noori otsima kliimamuutustele lahendusi tavapärasest erinevas, loovtöö vormis. Konkurss osutus populaarseks, kokku esitati 34 tööd kõikidest Eestimaa nurkadest.

Konkursil oli kolm võidutööd – Alexandra Voit Tallinna Inglise Kolledžist laulu/animatsiooniga, Triinu-Liis Urgard Kohila Gümnaasiumist akrüülmaaliga ning Helo Laatspera ja Kärt Kokkota Hugo Treffneri Gümnaasiumist video/tantsuga. Viimased pälvisid ka Matsalu Loodusfilmide Festivali eriauhinna – video linastuse festivali programmis.

Žürii äramärkimist leidsid kolm tööd: Janely Pumpernikeli (Tamsalu Gümnaasium) digijoonistuste seeria, Joanna Maria Kärki (Järveküla kool) ja Lucia Brandti (Tallinna Ühisgümnaasium) Instagrami konto ning Sarah Maasikmetsa (Hugo Treffneri Gümnaasium) animatsioon. Lisaks pälvis Fridays For Future Eesti organisatsiooni äramärkimise Elisabeth Merendi (Suure-Jaani Gümnaasium) video. 

Žüriisse kuulusid maailmahariduse ekspert Mari Jõgiste MTÜ Mondost, režissöör Anu Aun, kliimaaktivist Henri Holtsmeier Fridays For Future Eesti organisatsioonist ning dokumentalist Heli Tetlov ja noortejuht Maris Altmann Matsalu Loodusfilmide Festivali korraldusmeeskonnast.

VÕIDUTÖÖD:

Alexandra Voit “Tulekahju tagahoovis”

Helo Laatspera ja Kärt Kokkota “Mis on see inimese osa selles laias ilmas”

Triinu-Liis Urgard “Meie koduplaneet”

ŽÜRII POOLT ÄRA MÄRGITUD TÖÖD:

Janely Pumpernikel

Elisabeth Merendi “Kuidas päästa meie planeeti”

Joanna Maria Kärk, Lucia Brandt Echo for Öko Instagrami konto

Sarah Maasikmets “1 MAA!”

Kõiki konkursitöid koondavat virtuaalnäitust saate vaadata siin:

Konkurss on osa MTÜ Mondo projektist 1Planet4All, mida kaasrahastab Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.

VAATA KÕIKI UUDISEID