14.06.23

Kliimakool sai Keskkonnakäpa auhinna

Maailmakooli Kliimakooli kaardimäng võitis keskkonnasõbralike haridustegude konkursil tiitli Õppematerjali Keskkonnakäpp 2023. Tunnustuse andis üle kliimaminister Kristen Michal.

Kliimakooli kaardimäng on loodud koostöös Rootsi Chalmersi Tehnikaülikooli teadlastega ning see avab mänguliselt kliimamuutuste eri aspekte. Mäng kutsub õpilased kaasa mõtlema, oma tegevusi analüüsima ning suunama muutustele. Lisaks kaasnevad mänguga koolitused õpetajatele ja juhendmaterjalid.

Kliimakooli kaardimängu saavad endale Mondost hankida ja seda mängida kõik keskkonnateadlikkusest huvitatud inimesed. Kaardimängus saab vastused teiste seas näiteks sellistele küsimustele, kas üks lennureis Bangkokki mõjutab kliimat rohkem kui aasta jooksul iga päev ühe hamburgeri söömine või kas viie T-särgi tootmisel on suurem kliimamõju kui igapäevasel elektritõukeratta kasutamisel? Kliimakooli üks mänguring võtab aega umbes 15 minutit ning korraga saavad mängida kaks või rohkem mängijat. 

 Keskkonnakäpa 2023 võidutööd kinnitavad, et elurikkuse, kliimamuutuste ja ringmajanduse teemasid on võimalik praktilise õppega juba varakult lasteaias või koolis tutvustada. Osa projekte võimaldasid noortel näpud mulda ja käed külge panna, teised aga suunasid käitumist mängulises vormis. Iga keskkonnakäpa tegu aitab tegelikult kaasa meie süsinikujalajälje vähendamisele, kliimamuutuste leevendamisele ning nendega kohanemisele.

 Keskkonnakäpa konkursiga tunnustatakse neid toredaid noori, haridusasutusi, õpetajaid ja organisatsioone, kes on panustanud keskkonnahariduse edendamisse, suurendanud keskkonnateadlikkust või andnud oma panuse looduse heaks. Tutvu Keskkonnakäpp 2023 võitjatega

Kliimakooli kaardimäng anti välja Mondo projekti 1Planet4All raames, mida kaasrahastavad Euroopa Komisjon ning Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.

VAATA KÕIKI UUDISEID