23.09.17

Filmiklubide hooaeg startis Artises

21. septembril sai kinos Artis võimsa avapaugu filmiklubide tegevuste hooaeg 2017-2018 õppeaastaks ja seda koos filmi “Homme” linastuse ning temaatilise aruteluga 140 kooliõpilasele.

Kino “Artis” suurde saali kogunes pea saalitäis gümnasiste peamiselt Tallinnast, kes vaatasid suurepärase visuaalse lahenduse, kaasaegse lähenemise ning väga hea tunnusmuusikaga prantsuse filmi “Demain”. 2015. aasta Cyril Dioni ja Mélanie Laurent’i dokfilmi teemad on väga mitmekesised: energia jätkusuutlik tootmine ja säästlik tarbimine, toidutööstus ja permakultuur, alternatiivne raha, haridusinnovatsioon, linnaaiad, demokraatia vol. 2 ning linnaaiad. Klassikalisele maailmalõpustsenaariumile alternatiiviks oli lähenemine maailma kestlikkuse väljakutsetele läbi positiivsete stsenaariumite, mis oli vaataja jaoks värskendav ning silmiava. Näiteid toodi USAst Indiani ning Islandilt Soomeni.

Filmi järgselt avanes õpilastel võimalus vestelda külalistega, kelleks olid Madle Lippus ja Jako Reinaste. Madle on olnud kogukonnaaktivist Uue Maailma Seltsis ja tegelenud elanike kaasamisega linnaplaneerimisse, ta oli ka Toomas Hendrik Ilvese vabakonna nõunik ja töötab täna muinsuskaitseametis. Jako, energeetika valdkonna spetsialist ja TTÜ Säästva Arengu Klubi liige rääkis kirglikult Eesti püüdllustest ning dilemmadest seoses põlevkivi kasutamise ja mittekasutusega ning ei saanud ümber ka Hiiumaale planeeritavate tuuleparkide kasvuraskustest. Arutelu juhis Mai Aasjõe MTÜst Mondo.

Lisaks filmile ning arutelule tutvustati publikule ka uusi dokfilme, mis sel aastal lisanduvad Mondo filmikogusse ning lühifilme, mille käsitlemiseks koolitunnis valmivad töölehed sügisel 2017. Vaata infovoldikut siin.

Kel tekkis huvi korraldada oma koolis filmilinastusi või käima panna dokfilmiklubi näiteks praktilise töö raames, siis saab abi, nõu ja ka rahalist toetust küsida Mondo filmiklubide eksperdilt Terje Tammelt terje@mondo.org.ee.

KORRALDA FILMIKLUBI JA VAATA UUSI MAJANDUSTEEMALISI DOKFILME!

Filmifestivali tegevusi rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest ning Euroopa Komisjon projektist „Sotsiaal- ja solidaarmajandus: mõistlik lähenemine arengule ja jätkusuutlikkusele“. Tegevuste eest vastutab MTÜ Mondo ja need ei pruugi kajastada Euroopa Liidu ametlikke seisukohti.