19.12.16

Esseekonkurss 2016/2017 – Kirjuta ennast Ghanasse!

MTÜ Mondo kuulutab välja arengukoostööteemalise esseekonkursi gümnaasiumitaseme õpilastele. Osalema on oodatud ka kutsekoolide õpilased vanuses 16–19. Vaata konkursi trükiversiooni.

2015/16 aasta esseekonkursi võitja Margit proovimas korvipunumist Kongo küla ühistuliste juhendamise all

Kirjutada saab kahel teemal:

1. Kas rändest võib saada Eesti eelis? või
  2. Innovatsioonid, mis päästavad maailma

Esseekonkursist osalemiseks palume kõigepealt elektrooniliselt registreeruda ning saata essee hiljemalt 27. jaanuariks 2017 eesti keeles .doc või .odt formaadis aadressile maailmaharidus@mondo.org.ee. Essee umbkaudne pikkus on 9000 – 10 000 tähemärki. Konkursile esitatud tööle palume mitte märkida nime ega kontaktandmeid, essee autori nimi tuleb märkida saadetava faili pealkirjaks

Esseid hindava žürii koosseis:

Johanna Helin (MTÜ Mondo), Mai Mikkelsaar (MTÜ Mondo), Reigo Ginter (Eesti Välisministeerium), Piret Järvela (Tallinna Reaalkool), Madli Ross (UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon), Margit Saal (esseekonkurss 2015 võitja).

Esseekonkursi võitja sõidab aprillis 2017 õppereisile Ghanasse, kus saab võimaluse külastada Ghana koole ning tutvuda MTÜ Mondo koostööpartnerite tööga Põhja-Ghanas Kongo küla kogukonnas.

Teine ja kolmas koht premeeritakse raamatute ja õiglase kaubanduse meenetega. Parimad tööd avaldatakse maailmakool.ee veebilehel.

Esseekonkurssi ning õppereisi toetab Eesti Välisministeerium arengukoostööks ette nähtud vahenditest

.