05.09.23

EPAS programmi uus hooaeg algab valimiste düstoopia töötoaga

Kutsume kõiki EPAS võrgustiku liikmeid ja programmiga liitumisest huvitatud õpilasi ja õpetajaid EPAS programmi õppeaasta avaüritusele “Euroopa Liit minu koolis ja kodukohas”.

Euroopa Parlamendi partnerkooli programm EPAS aitab käsitleda Euroopa Liidu teemasid klassiruumis läbi interaktiivsete õppematerjalide, mängude ning koolituste. Rohkem kui 1500 EPAS kooli üle Euroopa on justkui demokraatia keskused, kes on loonud pikaajalisi sidemeid nii Euroopa Parlamendiga kui ka teiste partnerkoolidega üle kogu Euroopa. Programmi kaudu saab tutvustada õpilastele Euroopa Liitu ja suhelda aktiivselt Euroopa Parlamendi ning selle liikmetega, võimaldades nõnda õpilastel osaleda Euroopa tuleviku kujundamisel.

Õppeaasta avame üheskoos Euroopa Elamuskeskuses reedel, 22. septembril kell 2023. Üritus keskendub EPAS programmi tutvustamisele ja Euroopa Parlamendi valimistega seotud teemadele. Ürituse teises osas teeme läbi põneva töötoa “Euroopa Parlamendi valimiste düstoopia”.

Registreerimine on avatud kuni 20. septembrini 2023 läbi registreerimisvormi.

Seminari ajakava:

14:30 – 14:40 Tervitused ja sissejuhatus
Mis on EPAS programm? Inspireerivad hetked eelmisest õppeaastast ja eesootava õppeaasta tegevused.

14:40 – 15:00 Euroopa Parlamendi valimised – mis, millal, kuidas?
Kuidas valimiste süsteem Eestis toimuma hakkab? Mis on Euroopa Parlamendi valimiste eripärad?

15:00 – 15:30 Kuidas tuua Euroopa Liit noortele lähemale?
Arutame, mida tähendab “Euroopa Liit minu koolis ja kodukohas”. Tutvustame koos Euroopa Komisjoni esindajaga temaatilisi õppematerjale ja veebiressursse ühiselt õpetajatele ja õpilastele lühida grupitöö formaadis.

Sirutuspaus

15:40 – 16:50 Töötuba “Euroopa Parlamendi valimiste düstoopia” (Karl-Hendrik Pallo, Eesti Koostöö Kogu)
European Citizen Action Service (ECAS) on välja töötanud lühikese, lõbusa ja kaasahaarava töötoa meetodi “Euroopa düstoopia”, mis julgustab osalejaid mõtlema (ja tegutsema!) 2024. aasta Euroopa Parlamendi valimistele eelneval perioodil.

Kriisid tunduvad olevat osa meie igapäevaelust ning kes pole mõelnud, et elame nagu düstoopias. See töötuba saab olema meie loomingulisuse harjutus – mõtleme koos välja, millised võivad olla 2024. aasta Euroopa Parlamendi valimiste kõige hullemad võimalikud tagajärjed. Näiteks:

🚨 Kas me saame Euroopa Parlamendi, mis on täis populiste?
💰 Või parlamendiliikmed, kes kaitsevad ainult suurkorporatsioonide huve?

Võib-olla midagi muud? Töötoas osalejad saavad välja pakkuda oma kõige hullema stsenaariumi. Seejärel astume sellest sammu edasi ja jagame, mida saame teha stsenaariumite vältimiseks, et need kunagi ei realiseeruks.

Teie sisend aitab ECASel pöörduda poliitikute, ajakirjanike, aktivistide ja teiste sidusrühmade poole, et tagada, et 2024. aasta Euroopa Parlamendi valimised EI muutuks düstoopiliseks tegelikkuseks.

16:50 – 17:00 Kokkuvõtted
Jagame ühises ruumis, mida töötuba meie jaoks tähendas, ja kuuleme teistest võimalustest, mida pakub Eesti Koostöö Kogu demokraatiahariduse valdkonnas. Soovijatel on võimalus jääda kohvilauda.

17:00 – … Kohvilaud

Lisainfo:

• Üritus toimub Euroopa Elamuskeskuses (Rävala pst 4, Tallinn). Seminari avasõnu ja sissejuhatavat ettekannet on võimalik kuulata ka läbi Zoomi.
  • Oodatud on õpetajad, noorsootöötajad, gümnasistid ja 8.-9. klassi õpilased. Seminar on avatud nii tänastele EPAS võrgustiku koolidele kui uutele huvilistele. Ühest koolist ootame kuni 5 osalejat.
  • Piiratud arvule osalejatest saame hüvitada transpordikulu. Palume sellest registreerimisvormis teada anda.
  • Soovi korral väljastame üritusel osalemise eest digitaalse tunnistuse.

Kontakt: Maria Sakarias, epaskoordinaator@mondo.org.ee, 5182181