20.03.10

Eesti õpetajad sõidavad õppereisile Afganistani

20.-29. märtsini on Afganistanis töövisiidil kaks Eesti õpetajat. Jaan Tõnissoni Instituudi korraldatud õppereis toimub Eesti-Afganistani sõpruskoolide projekti raames, reisi jooksul külastatakse mitmeid koole Kabulis, Afganistani põhjaosas asuvas Mazar-e Sharifi linnas ning Dara-e Sufi piirkonnas.

Reisi eesmärk on tutvutda Afganistani haridussüsteemiga ja olukorraga nii tava- kui erivajadustega laste koolides ning luua sidemeid Eesti ja Afganistani koolide vahel. Visiidi käigus kohtutakse Afganistani sõpruskoolide õpetajatega, kellele Eesti õpetajad tutvustavad Eesti erivajadustega laste õppeprogrammi.

“Õpetajate huvi reisi vastu oli päris suur, kokku kandideeris 7 õpetajat, kellest sel korral sõidavad 2, aga tulevikus plaanime veel ühe reisi korraldada,” ütles Jaan Tõnissoni Instituudi Maailmahariduskeskuse juhataja Johanna Helin.

Afganistani sõidavad Helle Anijärv Tartu Hiie Koolist, Agnes Oberg Laulasmaa koolist ja Eesti-Afganistani sõpruskoolide projekti koordineerija Maari Ross. Tartu Hiie kooli sõpruskool on Dehi külas asuv poiste kool, Laulasmaa kooli sõpruskool on tütarlaste kool Bibi Aminah Nahreen.

Reis korraldatakse koostöös Rootsi mittetulundusühinguga Swedish Committee for Afghanistan.

Alates 2009. aasta märtsist teostab Jaan Tõnissoni Instituut Eestis kolmeaastast projekti, mille eesmärk on luua kontakte Eesti ja Afganistani koolide vahel ning tutvustada Afganistani Eestis. Projekti käigus on 10 Eesti kooli leidnud endale sõpruskooli Afganistanis: Alatskivi Gümnaasium, Antsla Gümnaasium, Kuressaare Gümnaasium, Laulasmaa Kool, Põlula Kool, Põlva Ühisgümnaasium, Tartu Hiie Kool, Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool, Vanalinna Hariduskolleegium ja Tallinna Tehnikagümnaasium. Projekti rahastab Euroopa Komisjon.

Lisateave:

Maari Ross