12.11.13

Eesti õpetajad Aafrikas

MTÜ Mondo pakub Eesti pedagoogidele huvitavat võimalust panna oma oskused proovile Ghana väikekülas Kongos. Vabatahtlikud veedavavad koha peal neli kuud ning korraldavad oma Aafrika kolleegidele täiendkoolitusi, toetavad sõpruskoolide projekte ning tutvuvad Ghana kooli- ja külaeluga.

Selle aasta vabatahtlikud on Ääsmäe põhikooli õppealajuhataja ja inglise keele õpetaja üle 20-aastase õpetajakogemusega Anu Joon ja väga kogenud Kohila Gümnaasiumi ja Tallinna Reaalkooli füüsikaõpetaja Mart Kuurme.  Loe Anu ja Mardi kogemustest nende blogist.

Vaata ka milliste muljetega naasesid Ida-Aafrikast Mondo maailmapäeva plaani esitamise konkursi võitja, Valga Gümnaasiumi arendusjuht, Pille Olesk ning esseekonkursi võitja Karl Patrick Norberg Tallinna Inglise Kolledžist. Nad veetsid oktoobrikuise koolivaheaja Keenias, kus nad külastasid Mondo koostööpartnereid Kibera slummis Nairobis ning Shianda külas.