16.12.16

Dokfilmiklubi sai Pärnumaa kultuuripreemia

Pärnu Postimees kirjutab, et selgunud on 2016. aasta Pärnumaa kultuuripärl ja hulk teisi kultuuriaasta tublimaid tegijaid ning Filmiklubi Versus on võitnud Aasta Üllataja tiitli!

Versus on dokumentaalfilmiklubi, mida korraldatakse samanimelises Pärnu kohvikus. Selles linastuvad sügisest kevadeni kord kuus tõsielufilmid, mis käsitlevad elu ja probleeme. Iga filmi juurde on palutud kommenteerima ja vaatajatega mõtteid jagama ekspert, kes on valdkonnaga lähemalt kokku puutunud. Külalistena on Versuses käinud nii spetsialistide Mondost, aga ka palju kohalikke, kes on tekitanud osalejais tõelise ohoo-tunde. Osaljeate soovil toimus erandkorras linastusi ka suvel 2016.

 “Arutelud loovad kohvikuõhustikus mõnusa kogukonnatunde, nagu oleks tagasi see aeg, mil naabrid kogunesid ühte tallu ja tööd tehes arutasid maailmaasju, laulsid ja jutustasid.” (PP 16.12.16) Mondol on hea meel toetada nii aktiivseid maailmahariduse saadikuid ning soovime Versusele pikka tegutsemist ning põnevaid kaadreid ja arutelusid!

Pärnumaa omavalitsuste liit (POL) annab kultuuriinimeste tunnustusüritusel “Tähesära” välja aasta(te) tegutseja, aasta üllataja, toetaja ja rahvakultuuri tegija auhinna ning noore kultuuritegija stipendiumi. Preemiad antakse laureaatidele üle 29. detsembril tunnustusüritusel “Tähesära” Tahkuranna golfi restoranis. Eesti kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp valib igal aastal kultuuripärli, silmapaistvaima kultuurisündmuse ja -tegija.

MTÜ Mondo toetab filmiklubi Versus Eesti Välismisminsiteeriumi arengukoostöö projekti raames.

VAATA KÕIKI UUDISEID